David Neres odchodzi z Ajaxu. Brazylijczyk obrał niespodziewany kierunek

To już oficjalne - David Neres opuszcza Ajax Amsterdam. Brazylijczyk przeniesie się do ukraińskiego Szachtara Donieck za 12 milionów euro.

Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że David Neres może być kolejnym „produktem” Ajaxu Amsterdam, który wypłynie na szerokie wody i trafi do wielkiego klubu za jeszcze większą opłatę transferową. Wielu na pewno pamięta kampanię 2018/2019 w Lidze Mistrzów, kiedy ekipa z Holandii dotarła do półfinału, a skrzydłowy był jednym z najlepszych zawodników całego zespołu. Jego forma po transferze rodaka, Antonego, znacznie spadła, a 21-latek wygryzł Neresa z pierwszego składu.

Zobacz również: Paulo Dybala nie przedłuży wygasającego kontraktu z Juventusem?!

Neres nie chciał być wiecznym rezerwowym i postanowił odejść z klubu. Brazylijczyk obrał jednak dość nieoczekiwany kierunek, bo został zaprezentowany jako zawodnik ukraińskiego Szachtara Donieck. Zapłacono za niego 12 milionów euro, które może wzrosnąć o 4 miliony bonusów. Głównym powodem opuszczenia Amsterdam ArenA była chęć walki o wyjazd na MŚ w Katarze.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem