Dariusz Żuraw zwolniony z Lecha Poznań!

Zgodnie z informacjami, jakie już w czasie świąt płynęły od poznańskich korespondentów mediów sportowych, Lech Poznań ogłosił dziś rozstanie z trenerem Dariuszem Żurawiem.

Jeszcze niedawno w Poznaniu deklarowano, że pozycja szkoleniowca jest niezagrożona przynajmniej do końca sezonu. W szerszej perspektywie, niemal wszyscy wiedzieli już jednak, że model tej współpracy już się wyczerpał. Dariusz Żuraw nie podniesie Kolejorza. Pytanie brzmiało: kim zostanie zastąpiony i kiedy. Przynajmniej druga z tych kwestii właśnie się wyjaśniła. Żuraw zostawia zespół na rozczarowującym dziesiątym miejscu w ligowej tabeli. Doszło do sytuacji, w której Lech nie jest nawet najlepiej punktującą drużyną w Poznaniu. Warta znajduje się trzy punkty i trzy lokaty w tabeli wyżej.

W efekcie, Dariusza Żurawia zapamiętamy zarówno z występów w europejskich pucharach, kilku spektakularnych momentów, którymi dostarczył nam wiele emocji. Ale również jako współtwórcę szczególnie głębokiego kryzysu sportowego drużyny.

Trenerze, dziękujemy za zaangażowanie i pracę wykonaną przez dwa lata oraz za piękną europejską przygodę, życzymy powodzenia!

Patrząc szerzej, Dariusz Żuraw utrzymał się na stanowisku szkoleniowca Lecha zaskakująco długo. Jak wyliczył serwis EkstraStats, były to dokładnie 72 mecze. Więcej w Poznaniu zaliczyli tylko Franciszek Smuda, Mariusz Rumak i Czesław Michniewicz. Bilans Żurawia to 29 zwycięstw, 24 remisy i 19 porażek.

Niestety pod względem średniej zdobyczy punktowej wygląda już mocno przeciętnie:

Lech nie ogłosił póki co następcy Żurawia. W minionych tygodniach informowano między innymi o rozmowach z Maciejem Skorżą. Jednak jeszcze wczoraj Radosław Nawrot z Interii przekonywał, że nie jest to jedyna opcja. Na horyzoncie są również o wiele bardziej zaskakujące.

Lechia Gdańsk upamiętniła w trakcie meczu zmarłego Krzysztofa Krawczyka

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem