Dariusz Żuraw wraca do Ekstraklasy!

Były trener Lecha Poznań Dariusz Żuraw prawdopodobnie już dziś zostanie oficjalnie zaprezentowany jako nowy trener Zagłębia Lubin.

Lubinianie pozostają bez pierwszego szkoleniowca od początku lipca, kiedy z klubem rozstał się Martin Sevela. Jego kontrakt został wykupiony przez arabski Abha Club. Od tamtej pory opiekę nad drużyną sprawował dotychczasowy asystent Paweł Karmelita, jednak wiadomo było, że zatrudnienie nowego trenera jest kwestią czasu. Na koniec zrobiło się dosyć nerwowo – wszak do startu rozgrywek ligowych pozostały dosłownie dni. Jak podaje serwis meczyki.pl, problem właśnie został rozwiązany. Na piątkowej konferencji, dotyczącej kierunków rozwoju Zagłębia Lubin, klub zaprezentuje Dariusza Żurawia jako nowego trenera.

Dariusz Żuraw będzie miał niezwykle mało czasu, by wejść w nową rolę. Pierwszy mecz czeka go już za 10 dni, na wyjeździe z Wisłą Kraków.

Nominacja byłego szkoleniowca Lecha ma wpisywać się w strategię rozwoju Zagłębia, które mocno stawia na własną akademię i promowanie młodych graczy. Żuraw pracował już w takich warunkach w Poznaniu, a w jego czasach w pierwszej drużynie błyszczeli Jakub Moder, Tymoteusz Puchacz czy Jakub Kamiński.

Dodatkowo Żuraw związany był z Zagłębiem także jako zawodnik. Grał w nim od 1998 roku do 2001 roku.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem