Dariusz Szpakowski odsunięty od finału Euro

Wbrew wcześniejszym planom, Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020 między Anglią a Włochami. Taką informację przekazał szef TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

Forma duetu Dariusz Szpakowski & Andrzej Juskowiak budziła duży sprzeciw wśród kibiców. Internet nie szczędził gorzkich komentarzy, sugerując, że “zabiją i zanudzą finał”. Zdecydowanie wyższe notowania u piłkarskich fanów mają Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn (jedno z odkryć Euro) czy Jacek Laskowski z Robertem Podolińskim. Jednocześnie w TVP Sport panuje hierarchia, którą należy akceptować. Komentatorzy od początku wiedzieli, że finał imprezy ma przypaść Szpakowskiemu, dla którego – kto wie – może to być ostatni finał mistrzostw Europy w karierze. Krzysztof Stanowski z Weszło, w rozmowie z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim w radiu Newonce, przekonywał, że w tej sytuacji należałoby pozwolić “Szpakowi” pracować, a zbieranie podpisów czy petycje o to, by go od finału odsunąć, to mało eleganckie pomysły, które warto sobie odpuścić. Dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski po rozmowie z Dariuszem Szpakowskim podjął decyzję o zmianie obsady na finał.

Do sprawy odniósł się Zbigniew Boniek, który na Twitterze wyraził wsparcie dla komentatora:

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem