Damian Kądzior wyważył w Dinamie drzwi. Asysta jak Pirlo

Marzylibyśmy sobie, żeby każdy polski piłkarz wchodził do gry w nowym klubie tak jak Damian Kądzior. 26-latek wjechał do Dinama Zagrzeb, wyważając drzwi, a media zachwycają się wczorajszą asystą. Porównania do Andrei Pirlo? Jak najbardziej trafione.

Marzyłoby nam się, żebyśmy o każdym wyjazdowiczu mogli pisać w samych superlatywach już w kilka tygodni od transferu. Damian Kądzior nie miał łatwo – do Dinama przyjechał w połowie lipca, w trakcie przygotowań do nowego sezonu. O przebicie się nie było tak prosto, a mimo to udało mu się. A spłacać się zaczął już w pierwszym występie w wyjściowym składzie.

Polak był wczoraj bardzo aktywny i brakowało centymetrów, a skończyłby nie z jedną, a aż trzema asystami. Jeśli jednak każde ostatnie podanie ma być tak wysublimowane i idealne jak to – nie mamy nic przeciwko, by działo się to nieco rzadziej.

Damian Kądzior zaliczył znakomite wejście w zespół Dinama Zagrzeb – w pierwszym meczu, w którym zagrał tylko 26 minut, zmarnował sytuację sam na sam, ale i tak zrobił dobre wrażenie. Z czasem powinno być coraz lepiej. – Szansę na pierwszy skład ma duże, bo po odejściu legendy Soudaniego i kontuzji Situma, rywalizować będzie tylko z reprezentantem BiH i byłym piłkarzu Werderu Izetem Hajroviciem – tłumaczy nam Piotr Mogielski, kibic klubu. Jeśli swoją świetną grę będzie kontynuował, to wygryzienie go będzie jedynie kwestią czasu!

Jak widać, czas, który jest potrzebny na aklimatyzację to często mit i zwyczajna wymówka. Ciężką pracą i sporymi umiejętnościami, można wywalczyć bardzo dużo. Mamy nadzieję, że Damian Kądzior nie zatrzyma się na tej jednej asyście i podbije chorwacką ekstraklasę. Solidny skrzydłowy przyda się reprezentacji budowanej przez Jerzego Brzęczka.