Czy Lewandowski strzeli jeszcze kiedyś gola, którym nie pobije żadnego rekordu?

Robert Lewandowski ostatnimi czasy wprost nie wie w co w ręce włożyć: tyle bramek i na tylu frontach zostało mu jeszcze do zdobycia. Rozstanie z Niko Kovacem powoli staje się prehistorią, po której w Bayernie nastał całkiem obiecujący czas. Bez porównania lepszy styl, komplet zwycięstw, zero straconych goli, 16 strzelonych, w tym siedem przez samego Roberta. Do tego kilka jego indywidualnych wyczynów - wczoraj najszybszy "czteropak" w historii Ligi Mistrzów oraz wyrównanie rekordu goli zdobytych w pojedynczych rozgrywkach Champions League.

Bayern, jako zespół, złapał wiatr w żagle. Być może ten sam, który od początku sezonu pompował energię w nieobliczalnego Roberta Lewandowskiego. Teraz już wszyscy wydają się płynąć tym samym tempem i w jednym kierunku.

We wtorkowy wieczór Bawarczycy wygrali na wyjeździe 6:0 z Crveną Zvezdą. Reprezentant Polski trafiał w 53., 60., 64. i 68. minucie. 15 minut – 4 gole. Tego w rozgrywkach Champions League jeszcze nie było, więc musiał pojawił się Robert… i sprawić, że już jest.

„Lewy” tylko w jesiennej części tych rozgrywek ma już na koncie 10 trafień. O ile Bayern nie odpadnie z rywalizacji wczesną wiosną, licznik Polaka może zatrzymać się na naprawdę kosmicznym wyniku.

Tylko trzech piłkarzy sieje w Champions League podobny popłoch do Lewandowskiego. Jak się łatwo domyślić, to Cristiano Ronaldo, Leo Messi oraz Karim Benzema, który też od lat nie próżnuje i dziś wyprzedza Roberta na tym froncie o jedno trafienie. O ile pierwsza dwójka jest nie do prześcignięcia w dającym się przewidzieć okresie czasu, o tyle dystans do Francuza topnieje.

Podsumowanie wczorajszego występu przez twitterowy profil Crvenej Zvezdy mówi wszystko. „77. minuta – Lewandowski zmieniony. Najlepsza rzecz, jaka wydarzyła się w tej połowie…”