Profesjonalne płatne typy bukmacherskie – czy można znaleźć darmowe?

14.05.2018
W Internecie można znaleźć mnóstwo stron oferujących darmowe typy bukmacherskie. Czy granie tego typu wydarzeń jest opłacalne dla naszego portfela? O tym poniższy artykuł.

W zakładach bukmacherskich można wyróżnić dwa rodzaje graczy.

Jedni obstawiają mecze zgodnie z własnymi przewidywaniami, drudzy korzystają z gotowych typów dostępnych na stronach internetowych.

Jest wiele dróg do sukcesu. Granie własnych typów wiąże się z dokonaniem analizy bukmacherskiej, tak by zwiększyć szansę wygrania zakładu. Analiza w zależności od stopnia pogłębienia tematu, może zająć sporo czasu przed podjęciem decyzji, jaki typ będzie najwłaściwszy do obstawienia. Gracze, którzy nie mają czasu na analizowanie meczu i wyciąganie na jej podstawie wniosków odnośnie typu – częściej korzystają z serwisów oferujących typy bukmacherskie.

Korzystanie z darmowych typów bukmacherskich to obstawianie zakładów, które ktoś inny wskazał do zagrania. Typy prezentują serwisy, fora i użytkownicy, którzy dzielą się swoimi przemyśleniami odnośnie wydarzeń sportowych. Dostęp do takich typów jest darmowy i wystarczy wejść na określoną stronę lub zarejestrować się jako użytkownik portalu.

Darmowe typy bukmacherskie można znaleźć: na stronach internetowych, portalach społecznościowych (facebook, twitter) oraz wyspecjalizowanych forach.

Czy darmowe typy się opłacają? Zdania są podzielone. Na pewno z typów należy umiejętnie korzystać i wybierać te, które mają największe szanse powodzenia. Nie można ślepo ufać wszystkim podanym typom i inwestować w nie swoich pieniędzy. Istotną rolę odgrywa selekcja typów, czyli wybór zakładów, które w naszej opinii mogą być trafione.

Korzystając z darmowych typów należy prześledzić historię strony lub konkretnego typera i sprawdzić, jaką mają skuteczność. Słowem, czy w przeszłości podawane przez nich zakłady częściej wygrywały czy przegrywały. To pomoże wybrać rzetelne strony i typerów, które dostarczają wartościowe typy, dzięki którym można zarobić. Wartościowe typy to te, które są poparte analizą i na dłuższym dystansie okazują się opłacalne.

Najlepiej sprawdzić rzetelność typów „na sucho”, czyli bez obstawiania ich bukmachera. Porównaj kilku typerów i strony na dystansie kilku dni i sprawdź, którzy trafili swoje zakłady, a którzy przegrali. W ten sposób nie ryzykując utraty swojego kapitału zobaczysz, którzy obstawiają skuteczniej.

Porady: jak wykorzystać darmowe typy bukmacherskie

  • Nigdy nie graj za całość kapitału
  • Sprawdzaj skuteczność prezentowanych typów (częściej wygrywają, czy przegrywają?)
  • Weryfikuj typy – czy to co piszą w analizie jest prawdą
  • Nie ufaj ślepo przedstawianym typom, zawsze kieruj się swoją wiedzą

Typy bukmacherskie na tenis
Tenis ziemny po piłce nożnej, to najczęściej obstawiana dyscyplina w zakładach bukmacherskich. Jak wybierać sprawdzone typy na tenis?

Na piłce nożnej zna się każdy kibic w Polsce 😉 Na tenisie już niekoniecznie. To bardzo techniczna dyscyplina sportu, gdzie o wyniku decydują detale takie jak rodzaj nawierzchni, ranga turnieju czy indywidualne charakterystyki zawodników – np. praworęczni zazwyczaj mają większe kłopoty z leworęcznymi. Skuteczne obstawianie tenisa wiąże się z dużą wiedzą stricte techniczną oraz obserwowaniem na bieżąco większości turniejów.

darmowe typy

Ważne: męski tenis jest bardziej przewidywalny, niż kobiecy. W rywalizacji pań dochodzi do dużych wahań i częstszych niespodzianek. Poziom jest bardziej wyrównany niż wśród mężczyzn.

Przy szukaniu sprawdzonych typów na tenis weź pod uwagę poziom prezentowanych analiz. Czy użytkownik skupia się tylko na podstawowych faktach jak ranking ATP/WTA, czy zagłębia się w temat prezentując bilans bezpośrednich starć, ostatnie wyniki odnosząc to do rodzaju nawierzchni i charakterystyki obu tenisistów/tenisistek. Jeśli mecze są analizowane powierzchownie, to szansa na udany typ znacznie maleje.

Reasumując, typy bukmacherskie na tenis wybieraj takie, które są poprzedzone analizą, a nie tylko lakonicznymi frazesami w stylu: „Federer zawsze wygrywa, więc i tym razem zwycięży”. W tenisie na ostateczny wynik zbyt dużo czynników ma znaczenie, by wierzyć takim stwierdzeniom.

Strony bukmacherskie oferujące profesjonalne typy za darmo

W Internecie jest wiele stron, które oferują darmowe typy. Poniżej prezentujemy naszym zdaniem najlepsze serwisy, gdzie dostępne są profesjonalne i darmowe typy bukmacherskie:

forum.bukmacherskie.com – największe forum bukmacherskie w Polsce, na którym gracze wymieniają się typami i analizami meczów.

www.meczyki.pl – portal, gdzie ukazują się analizy bukmacherskie wydarzeń sportowych.

tylkopilka.pl – portal z wieloletnią tradycją, gdzie prezentowane są analizy meczów pod kątem konkretnych rynków np. over, handicapy, „pewniaki”.

xwin.pl – portal, który dokładnie analizuje najciekawsze mecze piłki nożnej.

www.typersi.pl – jedna z najstarszych stron w Polsce, która skupia szerokie grono typerów zakładów

spryciarz.com – na stronie dostępne są analizy bukmacherskie oraz przydatne narzędzia takie jak statystyki i porównanie kursów

twojtyp.pl – dostęp do codziennych analiz wydarzeń sportowych

Czy opłacają się płatne typy bukmacherskie?

Idea płatnych typów jest taka, że gracz po wykupieniu abonamentu ma dostęp do typów, które gwarantują zysk. Wiadomo, że koniec końców o skuteczności typu decyduje boiskowa rywalizacja i tak naprawdę nikt nie może dać gwarancji zwycięstwa zakładu. Co w sytuacji, gdy płatne typy przynoszą straty? Dla ciebie to spory problem. Wówczas próżno liczyć na zwrot pieniędzy za abonament. W takim przypadku gracz traci podwójnie, bo ponosi koszta związane z zakupem typów, a obstawiając błędne zdarzenia u bukmacherów przegrywa stawkę zakładów.

Korzystanie z płatnych typów wiąże się z ryzykiem większej straty finansowej, jeśli typy będą nieskuteczne. Co więcej, obstawianie płatnych typów nie rozwija naszej strategii gry i umiejętności, bo bazujemy na czyjeś wiedzy. W dłuższej perspektywie rozwój osobisty i samodzielne obstawianie mogą przynieść większe profity. W tym przypadku sprawdza się przysłowie: umiesz liczyć? Licz na siebie!

Jeśli decydujesz się na zakup płatnych typów, to uważaj, by nie kupić kota w worku. Co zrobić, by ustrzec się od błędu? Sprawdź historię typów (ich skuteczność) oraz wiarygodność strony/typera, od którego będziesz otrzymywał typy, tak by nie paść ofiarą oszustwa.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem