„Czuję się jak skokowe Leicester” – Granerud komentuje zwycięstwo w PŚ

To już oficjalne - decyzja o odwołaniu norweskich konkursów w ramach Raw Air rozstrzygnęła kwestię zwycięzcy Kryształowej Kuli. Trofeum na pewno trafi w ręce Halvora Egnera Graneruda.

Fani skoków w ostatnim czasie oczekiwali decyzji na temat zbliżającego się Raw Air. Nie było pewne, czy turniej w ogóle się odbędzie oraz jakie konkursy zastąpią te prestiżowe rozgrywki. W czwartek FIS zadecydował – w zamian za Raw Air odbędą się jedne zawody na skoczni w Planicy. Oznacza to, że do końca sezonu odbędą się 2 konkursy indywidualne i 1 konkurs drużynowy mniej, niż pierwotnie planowano.

Zobacz również: Niemiecki dziennikarz ostro o Żyle. Nazwał polskiego mistrza „klaunem”!

Zmiany w harmonogramie wyjaśniły też kwestię zdobywcy Kryształowej Kuli. Halvor Egner Granerud nie ma już nawet matematycznych szans na utratę prowadzenia w wyścigu po tytuł. Informację o zdobyciu trofeum skomentował sam zwycięzca, który swój wyczyn porównał do mistrzostwa Premier League zdobytego przez Leicester City w sezonie 2015/2016.

Kryształowa Kula była nierealnym celem, który postawiłem sobie po zeszłym sezonie.  Choć zapowiadało się na to od dłuższego czasu, otrzymanie tej wiadomości było dla mnie szczęśliwym momentem. Od razu zacząłem płakać.  Czuję się jak skokowe Leicester City, choć łatwiej odmienić jedną osobę niż całą drużynę – pisze Granerud w swoim oświadczeniu.

Mimo niesamowitego sezonu i świetnej formy Norweg nie wygrał jednak żadnego indywidualnego trofeum. Nie udało mu się wygrać Turnieju Czterech Skoczni, mistrzostw świata w lotach oraz mistrzostwa świata na normalnej skoczni. Przez zakażenie koronawirusem stracił również szansę na zwycięstwo na dużej skoczni.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem