Czterech rezerwowych na liście Paulo Sousy! Oni muszą liczyć na… urazy kolegów

Już dziś o godzinie 12:00 Paulo Sousa przedstawi listę powołanych na mistrzostwa Europy! Nieoficjalnie, Portugalczyk wyczyta finalne 26 nazwisk, które zamierza zabrać na turniej. Na swojej karteczce ma mieć również cztery dodatkowe nazwiska - piłkarzy, którzy nie pojadą na zgrupowanie w Opalenicy, ale muszą być w pogotowiu, w razie urazów.

Paulo Sousa w toku przygotowań do Euro stracił już czterech istotnych piłkarzy – Krystiana Bielika, Jacka Góralskiego, Krzysztofa Piątka i Arkadiusza Recę. Kiedy jeszcze przy okazji marcowych meczów można było pół-żartem, pół-serio dopatrywać się farta w jego boiskowych decyzjach czy zmianach, dziś możemy ewidentnie mówić o personalnym pechu. Portugalczyk zabierze na zgrupowanie przed Euro (start 24 maja) 26 piłkarzy. Nieoficjalnie wnioskował o to Zbigniew Boniek – by selekcjoner jak najbardziej klarownie przedstawił ostateczną grupę piłkarzy, zamiast ciągnąć na zgrupowanie szerokie grono powołanych. Tak przy okazji ostatnich turniejów robił choćby Adam Nawałka. Przed mundialem w Rosji w Arłamowie trenowało aż 33 piłkarzy. 

„Według mnie ta grupa powinna być zawężona do 26-27 nazwisk, a reszta czekać w gotowości, aby nie tworzyć niepotrzebnej presji wewnątrz grupy” – mówił prezes PZPN w wywiadzie dla Meczyki.pl. 

Jak donosi redaktor Tomasz Włodarczyk, Paulo Sousa wybrał wspomniane grono 26 piłkarzy plus czterech rezerwowych, którzy w domu będą czekać na rozwój sytuacji kadrowej. 

Na liście rezerwowych mają znaleźć się nazwiska Bartłomieja Drągowskiego, Tymoteusza Puchacza, Rafała Augustyniaka oraz Przemysława Płachety. 

Lista powołanych na Euro ma wyglądać jak poniżej: 

Bramkarze: Szczęsny, Fabiański, Skorupski

Obrońcy: Bednarek, Glik, Piątkowski, Dawidowicz, Helik, Bereszyński, Kędziora, Rybus, Gumny

Pomocnicy: Krychowiak, Klich, Moder, Zieliński, Szymański, Kozłowski, Jóźwiak, Frankowski, Kownacki, Grosicki

Napastnicy: Lewandowski, Milik, Świderski, Świerczok

Rzutem na taśmę mają znaleźć się na niej m.in. Przemysław Frankowski, nieobecny w marcu Tomasz Kędziora, Dawid Kownacki czy dowołany po kontuzji Krzysztofa Piątka Jakub Świerczok. W sumie, Paulo Sousa planuje zabrać na turniej aż 5 graczy mogących grać w roli napastnika. 

Jego oficjalne decyzje poznamy już około godziny 12. 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem