Czesław Michniewicz zachwycony Patrykiem Dziczkiem. „Poza Krychowiakiem, nie widzę drugiego piłkarza tego typu”

Czesław Michniewicz udzielił obszernego wywiadu Przeglądowi Sportowemu po wrześniowych meczach eliminacji do Euro U-21. Nie szczędzi w nich pochwał kilku swoim piłkarzom, którzy są, jego zdaniem, przyszłością seniorskiej kadry.

Bohaterem wtorkowego spotkania Polaków z Rosją okazał się Patryk Dziczek, strzelec jedynej bramki. Czesław Michniewicz podkreśla, że jego kadra bez Dziczka – a grała tak w zeszły roku m.in. przegranym 0:3 spotkaniu z Bułgarią – to zupełnie inna drużyna. „Daje spokój i pewność” – recenzuje go selekcjoner młodzieżówki, porównując wręcz do Grzegorza Krychowiaka w kadrze seniorskiej. Były pomocnik Piasta Gliwice ostatni sezon spędził w Salernitanie, na wypożyczeniu z Lazio, i bardzo mu ten okres posłużył. Michniewicz przed kilkoma miesiącami, po wizycie w Salerno, zasłynął wypowiedzią, że „miejscowi mówią o Dziczku, że to nowy Andrea Pirlo”. Widać, sam nie wycofuje się z tych hurraoptymistycznych recenzji.

„Poza Krychowiakiem, nie widzę drugiego piłkarza tego typu” – mówi Michniewicz o Patryku Dziczku, widząc w nim kolejnego piłkarza, który przeskoczy z młodzieżówki do pierwszej reprezentacji.

Równie wysoko ocenia talent dwóch innych piłkarzy. O jednym mówi regularnie – to Mateusz Bogusz, który wkrótce powinien odejść z Leeds, by zacząć grać regularnie. „To chłopak o niesamowitym talencie na miarę pierwszej reprezentacji. U trenera Bielsy bardzo się rozwinął” – mówi Michniewicz w Przeglądzie. I jednocześnie potwierdza, że transfer wkrótce dojdzie do skutku.

Krzysztof Stanowski w ostatniej „Misji Futbol” mówił również o Jakubie Kamińskim z Lecha Poznań, którym Michniewicz ma być autentycznie oczarowany. „Wszystko się zgadza. Nogi i głowa”. 18-letni lechita w ostatnim meczu młodzieżówki z Rosją wszedł na 45 minut za Marcina Listkowskiego.

Michniewicz powołał kadrę U-21. Najmocniejsza od dawna?!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem