Czerwona kartka Kamila Grabary w UEFA Conference League

Kamil Grabara wciąż przeplata w Danii mecze bardzo dobre meczami naznaczonymi poważnymi błędami. Taki przytrafił mu się w czwartkowy wieczór, kiedy polski bramkarz już na samym początku rywalizacji z PAOK Saloniki wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

Polski mecz w Lidze Europy, gdzie po jednej stronie mieliśmy Kamila Grabarę i Kamila Wilczka z FC Kopenhaga, z drugiej Karola Świderskiego z PAOK-u Saloniki, zdecydowanie najlepiej wypadł dla tego ostatniego. Grecy wygrali na wyjeździe 2:1 i nie da się ukryć, że niefortunna interwencja Grabary mocno ustawiła spotkanie. PAOK, grając przez ponad 80 minut w przewadze zawodnika, miał więcej z gry, 55% posiadania piłki, oddał 15 strzałów wobec 11 prób Kopenhagi. Wygrał i awansował na pierwsze miejsce w tabeli grupy F.

Kamil Grabara już w ósmej minucie wyleciał z boiska za zagranie piłki ręką daleko poza polem karnym.

Miejsce między słupkami zajął doświadczony Karl-Johan Johnsson, którego 23-latek z Polski do tej pory nie dopuszczał do składu.

Wydaje się, że Grabara popełnił błąd, wychodząc do piłki, co do której nie miał pewności, że zdoła ją przeciąć. Wcześniej pomylił się również stoper Kopenhagi, doprowadzając do sytuacji „sam na sam”, ale Grabara wybiegł na 20. metr i na koniec instynktownie interweniował rękami, za co sędzia musiał go ukarać czerwonym kartonikiem.