Cyrk! Klub Beckhama będzie musiał zmienić nazwę. Europejski potentat wygrał protest!

Drużyna Interu Miami za miesiąc zainauguruje rozgrywki amerykańskiej Major League Soccer. Klub współfinansowany przez Davida Beckhama przezwyciężył szereg przeciwności. Skompletował kadrę, zatrudnił pierwszego utytułowanego trenera, od zera zbudował stadion, na którym rozpocznie rozgrywki. Teraz okazuje się, że... Nie ma prawa do nazwy.

Skargę w tej sprawie złożył Inter Mediolan – i wygrał!

Zapytacie: w czym problem? Wszak ani ten z Mediolanu, ani z Miami to niejedyny Inter na świecie. W Brazylii z powodzeniem funkcjonuje Internacional Porto Alegre, w Finlandii Inter Turku, w Chorwacji gra Inter Zapresić – mniej rozpoznawalne kluby z „Interem” w nazwie funkcjonują nawet na rynku amerykańskim i nikt nie nakazywał im zmiany szyldu.

„Miami New Times” informuje, że potentat Serie A złożył w 2014 roku wniosek patentowy do US Patent and Trademark Office, by stworzyć Inter ekskluzywną marką na rynku amerykańskim i zabronić kolejnym klubom wprowadzania tego samego skrótu. Major League Soccer już w zeszłym roku miała zgłosić sprzeciw, argumentując, że „Inter” jest powszechnie używanym określeniem w futbolu, jednak w zeszłym miesiącu rada odwoławcza przy urzędzie patentowym ów sprzeciw odrzuciła.

Niewykluczone, że działa przeciwko klubowi Beckhama zostały wytoczone wyłącznie ze względu na rozmach i planowaną skalę projektu, która marketingowo może zaszkodzić Włochom dużo bardziej niż, z całym szacunkiem, Inter Turku czy Nashville. „Guardian”, który napisał o sprawie, informuje, że Amerykanie przegrali z Włochami pierwszą rundę batalii o nazwę, ale jak to w sądach – istnieją jeszcze ścieżki odwoławcze i zapewne żadna ze stron łatwo nie odpuści.

Na dziś wszystko wskazuje na to, że Inter Miami rozpocznie ligę pod niezmienionym szyldem – co byłoby dla niego dużym strzałem w kolano na samym początku istnienia. 14 marca zainauguruje rozgrywki MLS prestiżowym meczem z LA Galaxy.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem