Cudowny gol Messiego i hołd dla Diego!

FC Barcelona z dużą łatwością przejechała się po Osasunie Pampelunie, wygrywając w 11. kolejce La Liga 4:0. Ozdobą spotkania były bramki Antoine Griezmanna i Leo Messiego. Ten ostatni złożył piękny hołd Diego Maradonie, prezentując koszulkę Newell’s Old Boys.

Barcelona, mimo kilku fatalnych występów w Primera Division, zbliżyła się właśnie do Realu Madryt na dystans zaledwie trzech punktów. Ma również na koncie o jedno spotkanie mniej. W niedzielne popołudnie bez najmniejszego problemu rozbiła u siebie Osasunę 4:0. Kanonadę rozpoczęła w 29. minucie, kiedy do siatki trafił Martin Braithwaite. Pod nieobecność kontuzjowanego Ansu Fatiego, wyszedł w pierwszym składzie i zaliczył pierwsze ligowe trafienie w tym sezonie.

Blaugrana szybko poszła za ciosem. Przed przerwą na 2:0 podwyższył Antoine Griezmann. Francuz wciąż rozczarowuje. Ostatnio przerwał milczenie, udzielając szczerego wywiadu Jorge Valdano, który mógł unaocznić kibicom ciężar oczekiwań, z którym się zmaga. Ciężar przede wszystkim własnych oczekiwań, bowiem on sam zdaje sobie sprawę, że „to nie jest najlepszy Griezmann, na jakiego go stać”. W starciu z Osasuną huknął jednak przepięknie.

Antoine Griezmann nie dał najmniejszych szans bramkarzowi. Odpalił prawdziwą rakietę!

Od pierwszych minut jego współpraca z Leo Messim, tak zwykle kulejącą, układała się dobrze. Po przerwie, do zdobytej bramki Francuz dorzucił także asystę przy trzecim trafieniu autorstwa Philippe Coutinho.

Osasunawalczyła o jak najniższy wymiar kary. Najpierw pomógł system VAR, nie uznając trafienia Ousmane Dembele. Po chwili jednak całkowitą bezradność w szeregi gości wprowadził Leo Messi, trafiając na 4:0 zza pola karnego.

Argentyńczyk zrobił to, czego brak w tym sezonie mu wypominano. Wziął sprawy w swoje ręce. Wyczarował coś z niczego. Minął dwóch rywali i huknął z dystansu.

Kiedy cieszący się z gola koledzy dali mu wreszcie chwilę oddechu, zdjął koszulkę meczową i zaprezentował tę należącą niegdyś do Diego Maradony, z Newell’s Old Boys. Dedykacja dla zmarłej legendy futbolu była aż nadto klarowna.