CS:GO: Sensacyjne zwycięstwo x-kom AGO w ESL Pro League! W tle wielki skandal – esport

Powoli rozkręca się kolejny sezon ESL Pro League! Polska ma tam tylko jednego przedstawiciela – x-kom AGO. „Jastrzębie” nie były skazywane na pożarcie w swojej grupie, ale po porażce z BIG, czekał je bardzo trudny mecz z Heroic. Wokół Duńczyków jest bardzo duże zamieszanie. Biało-czerwoni skorzystali z tego znakomicie, sprawiając wielką niespodziankę i wygrywając po trzymapowym pojedynku po raz pierwszy w tych rozgrywkach. Czy ta sensacja jest zapowiedzią dużego sukcesu Polaków?

W ostatnich dniach wystartował kolejny sezon ESL Pro League! x-kom AGO, polski rodzynek w najlepszych rozgrywkach CS:GO w Europie, sprawił gigantyczną sensację. W piątkowy wieczór „Jastrzębie” mierzyli się w drugim meczu w grupie A. Po porażce z BIG, „Furlan” i spółka mierzyli się z walczącym z gigantycznymi kontrowersjami i skandalem Heroic. Drugi zespół świata(!) według rankingu HLTV.org miał korzystać z tzw. „coaching bug”. Trener Nicolai „HUNDEN” Petersen został zawieszony w tej sprawie i przez najbliższy rok może jedynie pomarzyć o roli szkoleniowca.

Zobacz także: Polak szuka kolejnych oszustów wśród trenerów! Otrzymuje… śmiertelne pogróżki

Z zamieszania wokół Heroic mogli skorzystać zawodnicy x-kom AGO. Początek spotkania nie był udany dla Polaków, którzy po przegranej pistoletówkach i rundzie force-buy, zaczęli mecz od stanu 1:5. „Jastrzębie” szybko wbili się na swój regularny poziom, sprawiając przeciwnikom duże problemy. Do przerwy było 7:8, co dawało szanse na powrót na pierwszej mapie. de_vertigo padło łupem „Furlana” i jego kolegów po wygraniu od stanu 10:12, zdobywając sześć kolejnych rund!

Zawodnicy Heroic tego dnia byli jednak znakomici na pistoletówkach. Duńczycy wygrali 5 z 6 rund, w których oba zespoły wykorzystywali najtańszych broni. Na de_nuke kolejny raz to faworyzowany zespół zaczął lepiej mapę. W pewnym momencie na tablicy wyników widniało aż 8:1. Tym razem do przerwy udało się doprowadzić do stanu 9:6 i po zmianie stron wyjść na prowadzenie 15:14. Ostatecznie „niko” i spółka doprowadzili do dogrywki i wygrali 19:17.

O wszystkim miała zadecydować rywalizacja na de_mirage. x-kom AGO zagrało znakomicie po stronie antyterrorystów. Do przerwy było 10:5, ale szybko Polacy odmienili losy spotkania i wyszli na prowadzenie 15:10. Niestety, pięć rund meczowych padło łupem Duńczyków i kolejny raz losy meczu miała rozstrzygać dogrywka. Tym razem, ta padła łupem Biało-czerwonych. Dzięki temu x-kom AGO wprawiło w szok niemal cały esportowy świat CS:GO!

W trzecim meczu tego sezonu ESL Pro League, x-kom AGO zmierzy się z OG. Barwy przeciwników reprezentować będzie Mateusz „mantuu” Wilczewski. Czy „Jastrzębie” kolejny raz pofruną po zwycięstwo? O tym przekonamy się już w niedzielę!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem