CS:GO: Pierwszy ranking HLTV w nowym roku! Fatalna sytuacja Polaków

Niewiele meczów to i niewiele zmian – tak wygląda sytuacja z rankingiem czołowych drużyn świata branżowego portalu HLTV.org. Sytuacja z pierwszym zestawieniem 2021 roku wygląda podobnie jak na koniec 2020. W czołowej dziesiątce doszło tylko do jednej rotacji. Dziewiąte obecnie Liquid awansowało o lokatę, zamieniając się miejscami z mousesports!

Na przełomie 2020 i 2021 roku brakuje wielu imprez esportowych. Trudno więc dziwić się, że i zmian w czołowych, światowych rankingach brakuje. Minimalne roszady jednak się pojawiły. Należy to odnotować. Zwłaszcza, że kondycja polskich ekip jest coraz gorsza. W czołowej trzydziestce znalazło się miejsce dla tylko jednego reprezentanta znad Wisły. W TOP30 rankingu pojawił się jedynie Mateusz „mantuu” Wilczewski, który reprezentuje barwy OG Gaming.

Europejska formacja zajmuje siódme miejsce w rankingu. W dziesiątce doszło jedynie do jednej zmiany. Liquid awansowało z dziesiątą na dziewiątą pozycję. W drugą stronę powędrowało mousesports. Na podium nie doszło do żadnych rotacji. Na czele znajduje się duńska ekipa Astralis, która zdecydowanie wyprzedza Vitality i Natus Vincere.

Zobacz także: Izako Boars poszukuje nowego snajpera. „avis” odchodzi z zespołu

37. miejsce w rankingu utrzymuje za to druga ekipa z Polakiem, Michałem „MICHU” Muellerem, EnvyUs. Po zmianach, do których doszło w listopadzie, ekipa odbudowuje swoją pozycję krok po kroku. Od zatrudnienia do składu Thomasa „Thomasa” Uttinga udało im się awansować o 57. lokat. Wiele wskazuje na to, że zapowiada się rychły powrót do głównego zestawienia, czyli czołowej trzydziestki.

Znacznie gorzej wygląda sytuacja z polskimi ekipami. Z rankingu wyleciały zespoły AVEZ Esport i Illuminar Gaming. Po zmianach nowym, najlepszym zespołem nad Wisłą jest PACT. Zaliczyli jednak spadek o trzy miejsca i są obecnie na 41. lokacie. Jeszcze gorzej radzi sobie ocierająca się ostatnio o TOP30 Wisła Kraków. „Biała Gwiazda” spadła niemal na koniec szóstej dziesiątki.

W czołowej setce znajdują się jeszcze gracze Izako Boars, x-kom AGO i Valhalla. „Jastrzębie” spadły o 21 pozycji. Zarówno „Dziki” jak i polsko-holenderski skład zaliczyły minimalny progres. Awansowali kolejno o cztery i trzy miejsca.

Aktualny ranking HLTV.org:

1. Astralis
2. Vitality
3. Natus Vincere
4. BIG
5. Heroic
6. FURIA
7. G2 Esports
8. OG (bez zmian, „mantuu”)
9. Liquid
10. mousesports
37. EnvyUS (bez zmian, „MICHU”)
41. PACT (-3)
57. Wisła Kraków (-13)
70. Izako Boars (+4)
80. x-kom AGO (-21)
82. Valhalla (+3)
111. Pompa Team (+10)
115. Honoris (+3)
208. Arcane Wave (+9)

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem