CS:GO: Polsko-duński dwumecz udany w połowie! „Ośmiornice” powalczą o DreamHack Open! – esport

Wielkimi krokami zbliża się kolejny wielki turniej CS:GO! DreamHack Open Fall 2020 z powodu pandemii koronawirusa oczywiście odbędzie się online. Na udział w kolejnych zmaganiach w ramach regionalnych turniejów liczących się do rankingu do majora szansę ma jeden polski zespół. Przez decydującą serię spotkań otwartych kwalifikacji przebrnęli tylko zawodnicy AVEZ Esport.

Fani Counter-Strike’a mieli wielkimi krokami zbliżać się do świętowania jednej z najważniejszych imprez roku. Niestety, tegoroczny kalendarz został kompletnie zmieniony przez COVID-19. Major organizowany przez DreamHacka został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Sama impreza Open Fall 2020 odbędzie się w dniach 15-25 października ze znacznie mniejszą pulą nagród. Ranga wciąż będzie bardzo duża! Punkty za zajęte pozycje będą liczyły się do rankingu regionalnego.

Zobacz także: CS:GO: Polak szuka kolejnych oszustów wśród trenerów! Otrzymuje… śmiertelne pogróżki

W otwartych kwalifikacjach najlepiej poradziły sobie trzy polskie zespoły – x-kom AGO, AVEZ Esport i los kogutos. Całe trio dostało się do decydującej fazy eliminacji. W 1/16 finału w niedzielę, nasze ekipy miały powalczyć o wejście do zamkniętych kwalifikacji. Największą niespodzianką był oczywiście wynik Kogutów, czyli tegorocznych debiutantów w ESL Mistrzostwach Polski. Na swojej drodze „maaryy” i spółka pokonali m.in. Illuminar Gaming.

Wczesnym popołudniem czekała ich kolejna poważna przeprawa. Niestety, duńska formacja AGF okazała się zdecydowanie za dużą przeszkodą. Ekipa ze Skandynawii pewnie poradziła sobie z Polakami na de_nuke. Pick naszego zespołu zakończył się wynikiem 16:10. Znacznie większy opór los kogutos postawili na mapie z pociągami. Na de_train przegrywali do przerwy 6:9, a AGF po wygranej pistoletówce i kilku kolejnych rundach prowadziło już 14:7. Wtedy „Koguty” postanowiły pokazać pazur. Po sześciu wygranych rundach szansa na doprowadzenie do de_dust2 drastycznie wzrosła. Nagle na tablicy wyników pojawił się rezultat 14:15, ale los kogutos przegrało ostatnią rundę i pożegnało się z eliminacjami.

Z walki o DreamHacka szybko wyeliminowali się zawodnicy x-kom AGO, którzy musieli poddać spotkanie z sAw z powodu kolejnych spotkań w ESL Pro League. Jako jedyni w zamkniętych kwalifikacjach pojawili się zawodnicy AVEZ Esport. „Ośmiornice” mierzyły się z Duńczykami Lyngby Vikings. „Wikingowie” zaczęli pierwszą mapę znakomicie. Skandynawowie prowadzili już 7:0, ale z czasem zaczęli gubić kolejne rundy. Pierwszą połowę wygrali zaledwie 9:6, a do końca rywalizacji na de_dust2 AVEZ Esport oddało już tylko pięć rund.

Walka na de_vertigo była bardzo jednostronna. „Ośmiornice” wygrały mapę 16:7, meldując się w zamkniętych kwalifikacjach do turnieju DreamHack Open Fall 2020. Nie będą jedynymi przedstawicielami Polski w walce o awans. Z ZEROZERO wygrała osiemnasta drużyna świata, Sprout z „dychą” i „snatchiem” w składzie!

Uczestnicy zamkniętych kwalifikacji DreamHack Open Fall 2020:

 1. Complexity
 2. mousesports
 3. North
 4. Heretics
 5. x6tence
 6. Movistar Riders
 7. FATE
 8. c0ntact Gaming
 9. Sprout
 10. AGF
 11. HERCEGNOVI
 12. SJ
 13. Team Endpoint
 14. sAw
 15. SKADE
 16. AVEZ Esport
Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem