CS:GO: „mantuu” walczy z chorobą! Traci czucie w dłoniach podczas gry – esport

Coraz częściej słyszymy o różnych problemach zdrowotnych wśród czołowych, esportowych gwiazd. Zazwyczaj chodzi o kłopoty natury psychicznej aniżeli fizycznej. Gracze narzekają na wypalenie, zmęczenie i rutynę. Niepokojące słowa płyną z ust zawodnika OG, Mateusza "mantuu" Wilczewskiego. Zmaga się z zapaleniem ścięgien, przez co zdarza mu się nawet tracić czucie w dłoniach i palcach.

Kontuzje to domena wszelkich sportów – nie tylko tych kontaktowych. Często słyszymy o różnych urazach zawodników podczas uprawiania swoich dyscyplin. W świecie esportu to cały czas bardzo niepopularne zjawisko. Wielu mogłoby zastanawiać się, jak to możliwe, by grając w gry móc narzekać na zdrowie. Zwłaszcza, że proces profesjonalizacji gamingu jest coraz bardziej zaawansowany. Fizjoterapeuci pracujący z czołowymi drużynami, nawet w Polsce, to już codzienność.

W ostatnim czasie coraz więcej zawodników zaczęło narzekać na zdrowie, przede wszystkim psychiczne. Kolejni zawodnicy decydowali się na przerywanie swoich karier. Powody? Najczęściej wypalenie. Rutyna. Nieradzenie sobie z presją coraz częściej nakładaną przez kibiców.

Zobacz także: VALORANT: Odważne zapowiedzi Patitka! Chce zamknąć jadaczki hejterom

Wielogodzinne trenowanie przed komputerem sprawia, że kontuzje fizyczne także powinny się nasilać. Problemy ze zdrowiem ma polski zawodnik, Mateusz „mantuu” Wilczewski z ekipy OG, która w najnowszym rankingu HLTV.org wskoczyła na czternaste miejsce. U gracza ekipy spod znaku byka zdiagnozowano zapalenie ścięgien pochewek ścięgnistych kciuka w obu dłoniach. Tyle tytułem określeń niezrozumiałych przez większość przeciętnych ludzi. Czym się to dokładnie objawia?

Podczas gry tracę czucie w dłoniach oraz palcach, co sprawia, że nie mogę niczego podnieść ani komfortowo trzymać myszki – wyjaśnia za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Regularne treningi z fizjoterapeutą nie przynosiły jednak skutków. „mantuu” grał na lekach przeciwbólowych. – Za każdym razem, gdy grałem, musiałem brać leki przeciwbólowe i stosować się do leczenia ciepłem i zimnem – dodaje Wilczewski.

Mimo urazu, „mantuu” grał ostatnio znakomicie i był jednym z autorów sukcesu OG podczas cs_summit6. Trzecie miejsce pozwala marzyć o awansie na majora. Teraz jednak czas na przerwę i zadbanie o zdrowie. Okres odpoczynku od CS:GO ma wynieść co najmniej 6-12 tygodni. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć szybkiego powrotu do zdrowia i gry na najwyższym poziomie!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem