Cristiano Ronaldo pobił historyczny rekord!

Rekord należący do Alego Daei wreszcie pobity przez Cristiano Ronaldo. Portugalczyk, zdobywając dwa gole w końcówce meczu z Irlandią, stał się najlepszym strzelcem w historii reprezentacyjnych rozgrywek.

Przed pierwszym gwizdkiem środowego spotkania, Irańczyk Ali Daei i Cristiano Ronaldo znajdowali się ex-aequo na czele listy – ze 109 golami zdobytymi dla swoich krajów. Wiadomo było, że tylko kwestią czasu jest, kiedy na czoło przesunie się Portugalczyk. O dziwo, nie zrobił tego już w 15 minucie spotkania z Irlandią, kiedy bramkarz rywali wybronił uderzaną przez niego rzut karny. Ronaldo dopiął swego dopiero w 89 minucie . Wykorzystał dośrodkowanie w szesnastkę i mocną główką skierował piłkę do siatki.

Ronaldo w pojedynkę został bohaterem Portugalii. Nie tylko pobił rekord, ale odwrócił całkowicie losy spotkania. W szóstej minucie doliczonego czasu trafił po raz 111. W karierze – na 2:1 dla swojej kadry.

CR7 samodzielnie rozgościł się na czele klasyfikacji najlepszych strzelców w rozgrywkach reprezentacyjnych i zanosi się, że przez wiele lat nikt się do niego nie zbliży. Realnej konkurencji nie widać. Tym bardziej, że w pomeczowej rozmowie Ronaldo zadeklarował, że zamierza kontynuować swoje show przez 3-4 kolejne lata.

„111 goli dla Portugalii oznacza 111 momentów jak te, których doświadczyliśmy dzisiaj w Algarve. Momentów szczęścia milionów Portugalczyków na całym świecie. Dla nich każde poświęcenie jest warte, dziękuję Portugalio”

A oto oszałamiająca tabela rekordów Ronaldo, na którą składa się także najwięcej goli w historii rozgrywek klubowych, mistrzostw Europy czy rozgrywek Ligi Mistrzów.