Wielki sukces amatorów z 6. ligi. Całą noc rozmrażali murawę, żeby wygrać z potentatem!

Gdyby nie wysiłek i poświęcenie ludzi z drugiego szeregu, ten sukces nie miałby miejsca. Amatorzy z klubu Chorley FC niespodziewanie pokonali w sobotę Derby County w Pucharze Anglii 2:0. Po intensywnych opadach śniegu, do ostatniej chwili trwała walka o doprowadzenie murawy do użytku. Prezes klubu publicznie podziękował m.in. opiekunowi stadionu.

Zwykle tego typu ludzie wykonują swoją pracę w ciszy i bez słowa „dziękuję”. Tym razem sytuacja była jednak szczególna. Stadion Chorley FC, klubu występującego na szóstym poziomie rozgrywek w Anglii, nie dysponuje przecież podgrzewaną murawą, ani zaawansowanymi systemami, które dbałaby o stan nawierzchni przed meczem. Aby prestiżowe starcie w FA Cup z Derby County mogło się odbyć, zaprzęgnięto wszystkie siły. 

 „Wieczorem zadzwoniłem do naszego groundsmana, Bena Key, który powiedział, że sytuacja jest 50 na 50. O drugiej w nocy wciąż był na stadionie i nie był optymistą. Martwił się, że nie rozmrozi murawy po awarii jednej z nagrzewnic. Kiedy zadzwoniłem o 6. rano, ktoś inny odebrał telefon i pokazał mi go w trakcie krótkiej drzemki na środku boiska” – mówił The Sun prezes szóstoligowych, Jamie Vermiglio. 

Aby doprowadzić murawę do ładu, w ruch poszły nawet suszarki do włosów! Na noc w klubie pozostało wielu wolontariuszy. 

Wysiłek się opłacił. Mecz doszedł do skutku, a reprezentujący non-League football „Kopciuszek” pokonał Derby County 2:0! To największy sukces w historii klubu. Awans do 1/16 finału Pucharu Anglii oznacza rozgłos, estymę, ale i istotny zastrzyk gotówki rzędu nawet pół miliona funtów. To kwota, która załatwi temat przetrwania Chorley DC w trudnych czasach pandemii. 

Derby zagrało w rezerwowym składzie, bez dwójki Polaków – Kamila Jóźwiaka i Krystiana Bielika. Prezes 6-ligowca w kolejnej rundzie życzy sobie wyjazdowej potyczki z Liverpoolem! 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem