Co za gol Joao Cancelo! Zerwał pajęczynę! Portugalia zabawiła się z Chorwacją

Bez Cristiano Ronaldo, za to z Joao Felixem na szpicy Portugalczycy wyszli na mecz Ligi Narodów z Chorwacją. Kontuzjowanego CR7 w snajperskich obowiązkach już przed przerwą wspaniale wyręczył Joao Cancelo! Druga połowa była tylko potwierdzeniem dominacji obrońców tytułu. Wygrali 4:1 i wciąż pozostają niepokonani w rozgrywkach - tak w pierwszej, jak i drugiej edycji.

Cristiano Ronaldo wykluczony z pierwszego spotkania reprezentacji Portugalii po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią. Gwiazdor Juventusu, jak podawały media, od kilku dni nie trenował z powodu tajemniczej infekcji bakteryjnej. Jego stopa napuchła i nie pozwalała uczestniczyć w zajęciach. Okazuje się, że CR7 użądliła pszczoła. Historia wydawała się błaha, jednak w organizmie piłkarza miało dojść do zakażenia powodującego silny ból i wymagającego leczenia. „Nie sądzę, aby był zdolny do gry” – informował Fernando Santos i rzeczywiście, Ronaldo nie usiadł nawet na ławce.

Portugalczycy bronią tytułu. Wygrali pierwszą historyczną edycję Ligi Narodów, a na starcie kolejnej przyszło im zmierzyć się z Chorwatami.

Selekcjoner Portugalczyków skompletował ofensywny tercet w oparciu o Bernardo Silvę, Diogo Jotę i Joao Felixa. Sprawy w swoje ręce wziął tymczasem prawy obrońca Joao Cancelo. Piłkarz Manchesteru City ostatniego z łącznie trzech goli w kadrze zdobył jeszcze w 2016 roku. Tymczasem w sobotni wieczór popisał się imponującym uderzeniem z dystansu.

Zrobił kółeczko na 35. metrze od bramki Chorwatów, wykorzystał fakt, że rywale nie doskoczyli do niego z pressingiem, wyszedł na pozycję i huknął nie do obrony pod poprzeczkę!

Portugalczycy już przed przerwą stworzyli 15 okazji podbramkowych! W całym meczu – 25 przy zaledwie pięciu po stronie Chorwatów. Liczbą tak zwanych „niebezpiecznych ataków” przewyższyli rywali ponad dwukrotnie i znalazło to swoje odzwierciedlenie na tablicy wyników. Wygrali wysoko 4:1, a na listę strzelców wpisywali się kolejno: Diogo Jota, Joao Felix i Andre Silva. Od momentu powstania Ligi Narodów, wciąż są w niej niepokonani!