Co za błąd?! Inter zdobywa Superpuchar w ostatniej minucie dogrywki!

Inter Mediolan zdobył Superpuchar Włoch, pokonując Juventus 2:1. Decydujący gol padł w ostatnich sekundach dogrywki - po błędzie Alexa Sandro, wykorzystanym przez Alexisa Sancheza.

Wojciech Szczęsny stwierdził niedawno w Foot Trucku, że Giorgio Chiellini być może nie jest najlepszym środkowym obrońcą na świecie (wskazał na Sergio Ramosa, ze względu na zdobyte Ligi Mistrzów), ale z pewnością najlepszym stoperem z jakim on sam grał. „Kiedy masz go przed sobą, wiesz wszystko, co dzieje się na boisku” – zapewniał. Tym razem, pod nieobecność Wojciecha Szczęsnego, zastąpionego przez Mattię Perina, sam „Chielo” nie wiedział, co się dzieje. W końcówce dogrywki, kiedy po obu ekipach było widać już wyraźnie trudy spotkania o Superpuchar, Alex Sandro bardzo niefrasobliwie zgrał mu piłkę klatką piersiową. Zamiast zażegnać niebezpieczeństwo prostym wybiciem, zagrał do partnera będącego tuż przed własna bramką, w otoczeniu rywali.

Alexis Sanchez był czujny, przejął piłkę i wbił ją do siatki. Arbiter uznał, że to ostatnia akcja spotkania. Nie wznowił już gry. A Superpuchar Włoch przypadł Interowi!

Trofeum wymknęło się Juventusowi z rąk, mimo prowadzenia 1:0 w pierwszej połowie. W 25. minucie Stara Dama otworzyła wynik za sprawą Westona McKenniego. Jeszcze przed przerwą rzut karny po faulu na Edinie Dzeko wykorzystał Lautaro Martinez.

Dla Interu to pierwsze trofeum pod wodzą nowego trenera – Simeone Inzaghiego. Prawdopodobnie nie ostatnie.