Co tu się wydarzyło? Internauci tworzą setki śmiesznych memów i przeróbek z Bońkiem

Zupełnie niewinna, a wręcz szczytna inicjatywa Polskiego Związku Piłki Nożnej niespodziewanie przerodziła się w sieci w festiwal kreatywnych żartów i docinek pod adresem związku i jego prezesa Zbigniewa Bońka. W krótkim czasie powstało tak wiele przeróbek i memów z „Zibim”, że przez moment można poczuć się niczym w czasach... Grzegorza Laty.

O co poszło? O specjalny album wydany na 100-lecie PZPN-u i postać Zbigniewa Bońka, którego pełny wizerunek – ni z tego, ni z owego – został umieszczony na grzbiecie okładki. Drobiazg? No jasne. Niemniej krytycy prezesa zyskali znakomitą okazję, by wytknąć mu jego rzekomy egocentryzm, a internetowi twórcy materiał do kreatywnych przeróbek.

„Olga Tokarczuk potwierdziła, że na okładce jej nowej książki pojawi się… Zbigniew Boniek”

To jeden z bardziej kreatywnych komentarzy, którzy punktuje prezesa, ale przynajmniej robi to w sposób kulturalny. „Tak wygląda wersja dla głuchych, a Zbigniew Boniek na migi przekazuje treść” – napisał dziennikarz Krzysztof Stanowski. „Dopóki nie zobaczę na półce, nie uwierzę, że w głowie prezesa zakiełkował pomysł, by umieścić samego siebie w tym miejscu” – pisali inni.

Publikacja zapowiadana jest jako znakomity, opracowany na ponad 400 stronach album dotyczący historii polskiego futbolu – od jej początków do dzisiaj. Pełen wysokiej jakości ilustracji i sprawdzonych faktów.

Przypomnijmy, że podobne kontrowersje z Bońkiem w roli głównej wywołała już rok temu inna produkcja Polskiego Związku Piłki Nożnej. Kalendarz na 100-lecie, na którym prezes PZPN został umieszczony w centralnym punkcie. W cień usunięci zostali wówczas Kazimierz Deyna, Włodzimierz Lubański czy Kazimierz Górski.

Dla przeciwników najważniejszej obecnie w polskiej piłce to dowód na to, że Boniek chciałby pozować – kto wie – może na najważniejszą postać w historii i podkreślać swoje znaczenie nawet w publikacjach traktujących o 100-leciu futbolu w kraju.

https://twitter.com/lucyferek_99/status/1192779593050152962?s=20

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem