Co to był za strzał! Zylla-show. Polacy U-20 pięknie wyjaśnili Niemców!

W cieniu czwartkowych wydarzeń w Rydze, prowadzona przez Jacka Magierę reprezentacja Polsko do lat 20 wygrała z Niemcami po bohaterskim “come backu” 4:3 , mimo że po 36 minutach gry przegrywała już 1:3. Decydującą bramkę zdobył 19-latek z Zagłębia Lubin, Łukasz Poręba. Choć ozdobą spotkania mógł być gol Marcela Zylli z Bayernu Monachium.

Sparingowe spotkanie 19-latków i 20-latków z Polski i Niemiec miało niesamowity przebieg. Dość powiedzieć, że podopieczni Magiery prowadzili już w pierwszej minucie, po czym w dwa kwadranse stracili z faworyzowanym rywalem trzy gole. Dwa z nich zdobył Manuel Wintzheimer, zbierający właśnie pierwsze szlify w 2. Bundeslidze w barwach HSV oraz Bochum. Z czasem większą kontrolę nad grą przejęli jednak Polacy, z bardzo mocnym wskazaniem na gracza rezerw Bayernu – Marcela Zyllę, odgrywającego decydującą rolę w naszych szeregach.

19-latek ma ostatnio lepszy moment w 3-ligowych rezerwach bawarskiego klubu. We wrześniu strzelił trzy gole. I wczoraj też: zdobył bramkę, dał asystę i kluczowe podanie. A mógł wpisać się na listę strzelców po raz drugi, ale piłka po jego uderzeniu z połowy boiska… Zresztą zobaczcie. Bramkarz rywali i zarazem klubowy kolega z Bayernu: Christian Früchtl odetchnął z ulgą.

Zylla w grach z rówieśnikami wykazuje duży potencjał, jednak trudny przeskok na poziom piłki seniorskiej wciąż przed nim. W ostatnich dniach niemieccy dziennikarze informowali, że nawiązał współpracę z doradzającym również Robertowi Lewandowskiemu agentem Pini Zahavim. Niewykluczone, że Izraelczyk już pracuje nad jego transferem – wszak czas leci, a szanse gry w dorosłej drużynie Bayernu są aktualnie dla Zylli nikłe, by nie powiedzieć zerowe.

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Warto wykazać wobec niego cierpliwość, bo to jeden z tych młodzieżowych reprezentantów Polski, którzy w przyszłości mogą grać na dobrym poziomie.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem