Co robił Cristiano Ronaldo, kiedy Leo Messi odbierał Złotą Piłkę? Tak bardzo w jego stylu…

Virgil van Dijk, Leo Messi, Robert Lewandowski, Matthijs de Ligt - między innymi te postaci można było dojrzeć już w pierwszym rzędzie widowni podczas poniedziałkowej gali rozdania Złotej Piłki w Paryżu. Na ceremonii zabrakło Cristiano Ronaldo, który w tym czasie... odbierał inne trofeum. Choć jak donoszą media, był tego dnia wyjątkowo niechętny do świętowania.

Choć brzmi niewiarygodnie i wyjątkowo niefortunnie, dokładnie w tym samym terminie, w którym organizowana jest gala finałowa plebiscytu Złotej Piłki „France Football” – impreza prestiżowa, o absolutnie światowym wydźwięku i oddziaływaniu na futbol, we Włoszech zaplanowano inne wydarzenie: Gran Galà del calcio.

Dlaczego akurat w takim terminie? To pozostanie tajemnicą organizatorów. Dość jednak powiedzieć, że w tym samym dniu, w którym rozdawano nagrody za osiągnięcia w Serie A, toczył się… jeden z ligowych meczów „calcio”, pomiędzy Cagliari a Sampdorią Genua. Przykładowo więc Fabio Quagliarella, wybrany do jedenastki roku i uhonorowany za najpiękniejszą bramkę, nie miał okazji do świętowania, tylko akurat strzelał kolejne gole ekipie z Sardynii.

Cristiano Ronaldo w plebiscycie Złotej Piłki zajął trzecie miejsce, za Messim oraz Van Dijkiem. We Włoszech odebrał jednak nagrodę najlepszego piłkarza podczas Gran Galà del Calcio 2019. Właśnie tę imprezę zaszczycił swoją obecnością, chociaż…

Jak donoszą media, zawodnik Juventusu większą część ceremonii… przesiedział w samochodzie, a na uroczystości pojawił się tylko na chwilę, by wejść na scenę, podziękować i odebrać statuetkę.

Ludzie związani z Juve oraz samym CR7 przekonywali tego wieczoru, że Cristiano oczywiście zasłużył na Złotą Piłkę. „Najlepszy na świecie” – mówił o nim agent Jorge Mendes. W tym samym tonie wypowiedział się dyrektor sportowy Starej Damy, Fabio Paratici. Cristiano do szóstego wyboru Leo Messiego na najlepszego gracza roku nie odniósł się ani słowem.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem