Oferta bukmacherska – z czego ona powinna się składać

20.04.2018
Gracze niejednokrotnie wybierają oczami, a więc dają się skusić na rejestrację u bukmachera, który swój przekaz reklamowy opiera na przykład o wysokie kwoty bonusów. Celowo pojawiło się słowo „skusić”, ponieważ takie wybory często nie bazują na dokładnej analizie oferty i zapoznaniu się z regulaminem danej promocji, lecz są, można by powiedzieć, wręcz przypadkowe. Kiedy kupuje się kota w worku, istnieje ryzyko niezadowolenia – proste.

Obstawianie zakładów bukmacherskich wymaga poświęcenia czasu, energii i pieniędzy. Nic więc dziwnego, że każdy gracz wolałby już za pierwszym razem trafić na odpowiedni serwis oferujący zakłady wzajemne, a więc taki, który posiada korzystną ofertę bukmacherską. Tylko czym właściwie jest ta korzystna oferta bukmacherska? Co się na nią składa?

Bukmacherzy bonusy – nie wszystko złoto, co się świeci

W przypadku bonusów oferowanych przez bukmacherów głównie mogą klientów negatywnie zaskoczyć warunki obrotu bonusem. Początkujący gracze często widząc atrakcyjną kwotę bonusu przyznawanego przez bukmachera, niemal traktują te pieniądze tak, jakby po rejestracji miały stać się ich własnością. Niestety tak to nie działa – aby faktycznie stać się właścicielem danej kwoty, należy podjąć szereg kroków, które wyznaczają zawarte w regulaminie promocji warunki obrotu bonusem. Nie jest to nic dziwnego, że bukmacherzy stawiają przed graczem pewne warunki, jednak wątpliwości może wzbudzać ich treść. Warunki obrotowe niestety potrafią być niekorzystne dla gracza – mogą być na przykład tak wygórowane, że klient nie zdąży ich spełnić w określonym przez operatora czasie. Rozwiązanie? Należy dokładnie czytać regulaminy i mierzyć siły na zamiary, aby uniknąć niepotrzebnych nerwów i frustracji. Możesz też sprawdzić nasz ranking bukmacherów aby dowiedzieć się, którzy bukmacherzy są według nas najlepsi!

Bukmacher bez podatku – promocje, w których nie płacimy podatku od stawki

Tak naprawdę bukmachera bez podatku w Polsce nie znajdziemy, ponieważ każdy operator posiadający polską licencję jest zobowiązany do odprowadzania podatków. Wszystkie firmy bukmacherskie mają jednak świadomość, że część graczy wciąż nie może się pogodzić z taką sytuacją, dlatego wychodzą naprzeciw ich potrzebom, oferując promocje pozwalające grać bez podatku od stawki. To w pełni legalny sposób na „ominięcie” podatku przez klienta. Dosłownie oczywiście go ominąć nie można, dlatego przy okazji takiej promocji operator będący jej organizatorem bierze 12% podatku na siebie.

Przykładem takiej oferty może być chociażby promocja Totolotka „Tniemy Podatek”. Bukmacher zwalnia gracza z konieczności płacenia podatku od stawki, pod warunkiem, że skorzysta do obstawiania z jego aplikacji mobilnej lub mobilnej wersji strony. Dla grających standardowo poprzez stronę internetową, przygotował +6% do wygranych. Odnosząc się do poprzedniej części tekstu – warto mieć na uwadze regulamin tej promocji i pamiętać, że na przykład minimalna liczba zdarzeń na kuponie musi wynieść 3, kurs całkowity kuponu nie może być niższy niż 2.50, a minimalna stawka jest równa 20 PLN. Podatku faktycznie w tej sytuacji nie trzeba płacić, a czy oferta ostatecznie jest korzystna? Każdy powinien ocenić sam.

Bukmacher forum – sprawdź opinie innych użytkowników
Samodzielna analiza oferty to jedno, a doświadczenia z nią związane to drugie. Kiedy jesteśmy na etapie rozglądania się za korzystną ofertą bukmacherską, robimy solidny research i w konsekwencji posiadamy całkiem sporą wiedzę na temat promocji czy wachlarza dyscyplin sportowych dostępnych u bukmachera… jednak wciąż dysponujemy tylko teorią. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że wiele rzeczy wychodzi w tzw. „praniu”, a więc podczas korzystania z określonej oferty. Mogą to być zarówno pozytywne zaskoczenia, jak i rozczarowania, więc nie warto na starcie nastawiać się jakkolwiek do danego bukmachera i tego, co proponuje – lepiej skonsultować się z bardziej doświadczonymi osobami. Można oczywiście tu mieć na myśli konsultantów i dopytywać o szczegóły na livechacie operatora, jednak pamiętajmy, że te odpowiedzi nigdy nie będą w pełni obiektywne. Każdy chwali swój produkt, nic w tym dziwnego.

Znacznie lepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie odwiedzenie jednego z wielu dostępnych forów poświęconych szeroko rozumianej tematyce bukmacherskiej. Mając już jakąś wiedzę, zdobytą w trakcie poszukiwań, opinie innych użytkowników będą jej cenny uzupełnieniem, weryfikacją. Gracze chętnie dzielą się ze sobą doświadczeniami… a szczególnie tymi negatywnymi. Masz więc pewność, że jeśli tylko jakaś oferta bukmacherska nie jest godna uwagi, to na pewno zawiedzeni klienci wspomną o danym bukmacherze na forum.

Po co uczyć się na własnych błędach, jeśli można na cudzych?

Bukmacher bez weryfikacji albo bonus bez obrotu – co warto wybierać?

Na początku przygody z obstawianiem warto wybierać takie oferty bukmacherskie, które nie będą zmuszały gracza do rzucenia się na głęboką wodę. Niektóre promocje mogą być naprawdę korzystne i dawać duże możliwości, jednak będą z nimi na przykład wiązały się takie wymogi jak umieszczenie na kuponie wielu zdarzeń lub zdarzeń z wysokimi kursami. Przykładem może być promocja Multikozak, dzięki której można zdobyć aż 25% do wygranych, jednak cała zabawa polega na stworzeniu kuponu z 8 lub więcej selekcjami – do zrobienia, ale na początku lepiej zaczynać nieco spokojniej swoją przygodę z zakładami.

Lepszym pomysłem na początek będą promocje bukmacherskie, których wymogi możemy spełnić niemalże z marszu, a więc bonus otrzymamy najmniejszym możliwym kosztem. Tutaj jako przykład może posłużyć promocja skierowana do kibiców wybranego klubu sportowego. LV BET przyznaje kibicom Wisły Kraków czy też Widzewa Łódź freebety w wysokości 50 PLN za posiadanie karnetu na mecze w bieżącym sezonie. Tym sposobem posiadacz karnetu wstępu będzie miał szansę na porządny trening bukmacherski, a zdobycie darmowego zakładu nie będzie go wiele kosztować.

O czym jeszcze trzeba pamiętać w kwestii promocji bukmacherskich? Żadna, nawet najbardziej korzystna oferta, nie będzie gwarancją sukcesu, jaki w zakładach jest po prostu równoznaczny z wygraną. Co więcej, korzystanie z promocji oraz sam udział w zakładach bukmacherskich należy traktować z umiarem, ponieważ zbyt duże zaangażowanie w grę może prowadzić do uzależnienia.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem