Oto piłkarze Barcelony, którzy zgodzili się na obniżkę pensji. Tylko trzy nazwiska!

Tylko trzech piłkarzy FC Barcelony jak dotąd zgodziło się na czasową obniżkę pensji zaproponowaną przez władze klubu - podaje Catalunya Radio.

FC Barcelona znajduje się w fatalnej sytuacji finansowej – podają kolejne źródła. Kataloński gigant (na glinianych nogach) negocjuje z Goldman Sachs potężny kredyt na blisko miliard euro. Pojawiają się sugestie, że Jose Marii Bartomeu i spółce brakuje środków na spłatę bieżących zobowiązań, na które w ponad 70% składają się same pensje piłkarzy.

Barcelona miała zaproponować członkom zespołu czasową redukcję zarobków. Drużyna – choć nie bez oporu – zgodziła się na to już w marcu, w czasie uderzenia pierwszej fali kryzysu, dzięki czemu klub zaoszczędził kilkadziesiąt milionów euro. W czerwcu przywrócono jednak pełny wymiar zarobku, a Barcelona zaczęła sprzątanie kadry z wielu sowicie opłacanych graczy. Pozbycie się Luisa Suareza, Ivana Rakiticia czy Arturo Vidala nie wystarczyło.

Nieoficjalnie, na ponowną obniżkę pensji póki co zgadza się tylko trójka piłkarzy: Marc-Andre Ter Stegen, Frankie De Jong oraz Clement Lenglet.

Blaugrana nie oczekuje od zawodników tego, że całkowicie zrzekną się części swoich potężnych kontraktów. Chce obciąć im pensje o połowę, z zapewnieniem, że pozostała cześć zostanie wypłacona, gdy sytuacja na rynku ulegnie poprawie. Niestety, nikt dzisiaj nie wie kiedy to dokładnie nastąpi i trudno się dziwić piłkarzom, że stawiają opór.

 

Jak w każdej szatni, propozycja zarządu miała spotkać się z pełną paletą reakcji ze strony piłkarzy – od zrozumienia i chęci współpracy, po całkowity opór.

Ter Stegen, De Jong oraz Lenglet jako jedyni mieli nie podpisać oświadczenia, przesłanego do władz Barcelony w formie buro-faxu, że drużyna nie akceptuje obniżek zarobków. W szatni Barcy ma panować złość, do negocjacji zaproszono tylko jednego piłkarza – Leo Messiego. Reszta ma poczucie, że nie jest dostatecznie dobrze informowana o intencjach władz klubu. 

Sergio Aguero wywołał burzę! „Niedopuszczalne i nieprzyzwoite…”

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem