Christensen nie zagra do momentu podpisania nowego kontraktu?

Mimo, że Andreas Christensen od dłuższego czasu jest jednym z filarów defensywy Chelsea, to od początku listopada nie pojawia się na boisku. Thomas Tuchel zdradził, że powodem są... negocjacje kontraktowe.

Od momentu przejęcia sterów w Chelsea przez Thomasa Tuchela Andreas Christensen grał w znacznej większości spotkań i razem z Thiago Silvą i Antonio Rüdigerem tworzył trzon obrony „The Blues”, którzy w zeszłym sezonie sięgnęli po trofeum Ligi Mistrzów. Umowa Duńczyka wygaśnie w czerwcu, a strony od dłuższego czasu prowadzą rozmowy na temat jej przedłużenia. Obóz Christensena miał nawet dojść do słownego porozumienia, jednak sprawy się skomplikowały. Z tego powodu 25-latek ostatnimi czasy przesiaduje na ławce rezerwowych, o czym opowiedział sam Tuchel.

Kilka tygodni temu zrozumiałem, że Andreas Christensen chce tego samego, co ja i klub. Dlatego dla mnie była to sytuacja bezproblemowa, ponieważ wszyscy chcieli tego samego, tak jak ja to rozumiałem. Czekamy teraz bardzo długo na potwierdzenie. To od Andreasa zależy, jak będzie się zachowywał na boisku, poza nim i czy będzie postępował zgodnie z tym, co mówi. On mówi nam, że kocha Chelsea, że chce zostać i być częścią wielkiego klubu – powiedział niemiecki szkoleniowiec.

Zobacz również: Bergwijn na wylocie z Tottenhamu? Możliwy powrót do Eredivisie

Wydaje się, że obu stronom zależy na przedłużeniu kontraktu, jednak do osiągnięcia pełnego porozumienia jeszcze długa droga. Możliwe jednak, że takie działania reprezentanta Danii są spowodowane chęcią odejścia do innego klubu jako wolny agent. Warto również przypomnieć, że za pół roku wygasną umowy praktycznie całego bloku defensywnego Chelsea – Antonio Rüdigerowi, Thiago Silvie i Césarowi Azpilicuecie.

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1465817433533472769

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem