Chorwacja? Zapomnimy o nich szybciej niż wszystkim się wydaje

Cały świat i wszechświat trzymał dziś kciuki za Chorwatów. Tylko we Francji kręcili nosem, gdy mówiono im, że życzą ich rodakom porażki. To miała być piękna historia, wspominana na całym świecie przez lata. Nie będzie to jednak hollywoodzka produkcja – zabrakło happy endu, a na koniec o Chorwatach i tak zapomnimy.

Gdy Hugo Lloris popełnił gigantyczny błąd i piłkę do siatki wpakował Mario Mandżukić, wszyscy myśleli, że to jeszcze jest do odratowania. Że Chorwatów stać na remis, bo ta cudowna bajka musiała zakończyć się happy-endem. Piękna historia powinna mieć szczęśliwy koniec, który zostałby zwieńczony podniesieniem mistrzowskiego trofeum przez Chorwatów.

Niestety, sen przerodził się w brutalny koszmar zakończony porażką 4:2. Smutna prawda jest jednak taka, że zapomnimy o nich szybciej niż się wszystkim wydaje. O przegranych zwyczajnie nikt nie pamięta i za kilkanaście lat tę przepiękną przygodę wspominać będą tylko nieliczni.

Droga Chorwacji była oczywiście imponująca. Wiele osób nawet zastanawiało się, czy ta drużyna jest w stanie wyjść z grupy – nieprzewidywalni Islandczycy, faworyt grupy Argentyna i Nigeria. Mimo to przeszli przez nią jak burza, a kolejne spotkania zawsze kończyły się w niesamowitych okolicznościach – rzutami karnymi czy dogrywkami. Zachwycili nas swoją walką do ostatniej minuty, wolą zwycięstwa i nieustępliwością.

Dzisiaj wszyscy rozczarowani wynikiem będą się zarzekać – „my o Chorwatach będzie pamiętali”, ale to nieprawda. Piękna historia będzie przypominana przy ważniejszych meczach tej reprezentacji i co do tego, nikt nie ma żadnych wątpliwości. Dla przeciętnych kibiców to tylko dodatkowa historyjka, o której zapomną już za kilka tygodni. Bo jutro ich piękna gra nie będzie miała żadnego znaczenia. Historia nie lubi przegranych.

A na dowód – zastanówcie się, ilu pięknych przegranych sprzed lat czy to z mistrzostw Europy, mundialu czy Ligi Mistrzów jesteście w stanie z automatu wymienić…

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem