Chamska odzywka Mourinho do dziennikarza po porażce z Interem

Inter Mediolan pokonał AS Romę 3:0. Nic dziwnego, że Jose Mourinho po dotkliwej porażce z mistrzem kraju nie był w nastroju do rozmów. Niestety, nie po raz pierwszy zabrakło mu klasy.

AS Roma została kompletnie zdominowana przez Inter i przegrała na Stadio Olimpico w Rzymie 0:3. Goście rozstrzygnęli losy spotkania już w pierwszej połowie, zdobywając bramki w 15., 24, i 39. minucie gry (Calhanoglu, Dzeko, Dumfries). Dla ekipy Jose Mourinho była to druga ligowa porażka z rzędu – po 0:1 z Bolonią w miniony weekend.

The Special One na pomeczowej konferencji prasowej nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy. Ograniczył się tylko do krótkiego monologu i… nieprzyjemnej sugestii skierowanej do jednego z dziennikarzy.

„Twoja praca jest o wiele łatwiejsza od naszej. Dlatego zarabiamy dużo więcej od Ciebie” – rzucił do reportera.

„Kiedy Inter ma dobry dzień, jest lepszy od nas. Jest obiektywnie lepszą drużyną” – spuentował Mourinho. „Dzisiejszy mecz stał się dla nas niezwykle trudny ze względu na absencje. Mieliśmy trzy duże szanse, dwie z nich przy stanie 0:0. Ale pamiętajmy, że Inter zakończył miniony sezon 29 punktów przed nami”.