Championship – rusza najlepsza wśród drugich lig świata !!

O ile w przypadku najwyższych , piłkarskich klas rozgrywkowych świata można mieć jeszcze wątpliwości, która lepsza: La Liga ( odnoszące sukcesy na arenie europejskiej Real, Barcelona, Atletico) czy Premiership (najbardziej wyrównana, najbogatsza, najwięcej reprezentantów), to jeśli chodzi o bezpośrednie zaplecze krajowej elity chyba każdy jest zgodny – najlepsza jest Championship. I długo, długo nic. I

O ile w przypadku najwyższych , piłkarskich klas rozgrywkowych świata można mieć jeszcze wątpliwości, która lepsza: La Liga ( odnoszące sukcesy na arenie europejskiej Real, Barcelona, Atletico) czy Premiership (najbardziej wyrównana, najbogatsza, najwięcej reprezentantów), to jeśli chodzi o bezpośrednie zaplecze krajowej elity chyba każdy jest zgodny – najlepsza jest Championship. I długo, długo nic. I właśnie 2. de facto liga angielska startuje dziś.

 

Fizycznie? Najbardziej wyczerpujące rozgrywki świata, bijące na głowę także inne, najwyższe ligi. Aż 46 kolejek do rozegrania, dodatkowo dla drużyn walczących o awans faza play off. Plus oczywiście Puchar Anglii i Puchar Ligi. Niższe niż w Premiership umiejętności techniczne zawodników, przy tej samej intensywności meczów oznaczają, że jest tu jeszcze więcej walki wręcz, a przygotowanie fizyczne odgrywa kluczową rolę. W Championship zawsze zasuwa się „na pełnej” od pierwszej do ostatniej sekundy.

Kto powalczy o awans wyżej? To pytanie wyjątkowo trudne, ponieważ chętnych jest kilkakrotnie więcej, niż miejsc premiowanych tym zaszczytem. Na pewno są w tym gronie spadkowicze, z Hull (Kamil Grosicki!!!) na czele. Sunderland i Middlesbrough też z pewnością nie złożą broni. Poza tym tradycyjnie już oba zespoły z Birmingham ( w przerwie letniej na transfer do Aston Villi zdecydował się John Terry – legenda Chelsea Londyn), oraz inne drużyny, które marzą o powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej, jak Bolton, Derby County, Fulham, Reading, Norwich, Wolverhampton, Leeds, Nottingham Forrest… W ten sposób wymieniliśmy już połowę drużyn startujących w tych rozgrywkach!!

Kogo z Polaków obserwować będziemy na zapleczu Premiership? Oprócz wspomnianego Kamila Grosickiego, który prawdopodobnie rozpocznie sezon w Hull (ale szczerze mówiąc powątpiewamy, że go tam skończy…), mamy tam również bramkarzy. Tomasz Kuszczak, od lat uznana na wyspach marka, broni dostępu do bramki Birmingham City, natomiast młodszy, ale także dobrze już znany w Anglii Bartosz Białkowski jest golkiperem Ipswich. Obaj są pierwszym wyborem swoich trenerów.

Ponadto w Queens Park Rangers występują dwaj reprezentanci naszego kraju: Ariel Borysiuk oraz Paweł Wszołek. Na tą chwilę trudno powiedzieć, który z nich jest bliżej pierwszego składu. W poprzednim sezonie defensywny pomocnik drugą część rozgrywek spędził na wypożyczeniu w Lechii Gdańsk, a skrzydłowy był podstawowym zawodnikiem zespołu z Londynu. W sparingach póki co więcej gra „Borys”. Czy dostanie kolejną szansę w QPR?

Długi, dziesięciomiesięczny maraton z Championship rozpoczynamy dziś spotkaniami Nottingham Forrest z Millwall oraz Sundrlandu z Derby County. Stawki LV BET na wszystkie możliwe rozstrzygnięcia w tych spotkaniach wynoszą 1,97 lub więcej!

Pełna oferta LV BET na spotkania Championship TUTAJ!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem