Cezary Kulesza myli tropy? Wymienił nazwiska pięciu trenerów

Cezary Kulesza porozmawiał krótko z redakcją Przeglądu Sportowego na temat kryteriów wyboru nowego selekcjonera kadry. Wymienił nazwiska pięciu polskich trenerów, których mógłby wziąć pod uwagę, choć... wydaje się, że tylko skutecznie myli tropy.

Jak podał w niedzielę Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl, Polski Związek Piłki Nożnej dysponuje znaczącą kwotą pieniędzy, by zaoferować nowemu selekcjonerowi wysoki kontrakt. Mowa nawet o 10 milionach złotych rocznie, dzięki czemu może myśleć o zatrudnieniu specjalisty z zagranicy. Nieoficjalnie, Cezary Kulesza skłania się ku opcji zagranicznej. Na jego liście ma znajdować się m.in. trener, którego nazwisko dotąd nie padło w spekulacjach medialnych. PZPN miał nie dostać jeszcze ostatecznej odpowiedzi czy będzie skłonny podjąć się pracy w Polsce.

Nie można wykluczyć, że Kulesza zaskoczy – podobnie jak Zbigniew Boniek, gdy zatrudniał Paulo Sousę i też do ostatniej chwili dementował jego nazwisko, twierdząc, że nie ma takiego tematu.

Obecny na Gali Mistrzów Sportu prezes PZPN udzielił kilku zdawkowych wypowiedzi. Wspomniał o Michale Probierzu, którego rzekomo „ma w głowie” i docenia jego umiejętności trenerskie. W rozmowie z Przeglądem Sportowym wymienił też pięć innych nazwisk z Polski, choć zdaje się, że… trudno je traktować poważnie.

Jest Jan Urban, jest Jacek Magiera, Ireneusz Mamrot, Maciej Bartoszek, Piotr Stokowiec. Jeśli chodzi o trenerów związanych kontraktami, jest to bardziej skomplikowane, każdy ma swoje zapisy w umowach, które musimy respektować – powiedział Kulesza.

Prezes PZPN chętniej mówi o rzeczach, które się nie wydarzą niż tych, jakie realnie ma w głowie. Związek jest niezwykle szczelny w procesie wyboru następcy Czesława Michniewicza, a Cezary Kulesza zgrabnie „bawi się” mediami, wrzucając kolejne tematy.

Na pewno zależy nam na trenerze, który cieszy się dobrym wizerunkiem – mówi prezes. I zapewne wie, że zatrudnienie trenerów pokroju Magiery, Mamrota, Bartoszka czy Stokowca kolejny raz podzieliłoby opinię publiczną.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem