Zakłady bukmacherskie i cashback – jak skorzystać się z oferty

14.05.2018
Bukmacherzy prześcigają się w atrakcyjności swoich ofert, dodając coraz to ciekawsze bonusy, opatrzone coraz to bardziej przystępnymi warunkami, a szczególnie tyczy się to oferty powitalnej. W pakietach bonusowych dla nowych graczy można znaleźć bonus od depozytu, freebet oraz cashback. Ostatni z wymienionych pojawia się stosunkowo rzadko. Na czym polega proponowany przez bukmachera cashback, u jakiego operatora można go znaleźć… i czy w ogóle warto szukać?

Co to jest cashback i jak go wykorzystać w zakładach sportowych?

Wejście do świata bukmacherki nigdy nie jest proste. Początkującego klienta zakładów bukmacherskich czeka droga od rejestracji w wybranym serwisie, przez zapoznanie się z charakterystycznym dla branży słownictwem, niezbędnym do codziennego funkcjonowania, aż po pierwsze zakłady, pierwsze wygrane, pierwsze przegrane. Tak w telegraficznym skrócie prezentuje się droga gracza zakładów bukmacherskich. Gdzieś na jej początku, w chwili zapoznawania się ze slangiem oraz ofertą operatorów, pojawi się pytanie: co to jest cashback?

Tłumacząc z języka angielskiego na polski, jest to zwrot pieniędzy. W środowisku polskiej bukmacherki słowo „cashback” zastępowane jest określeniem „zakład bez ryzyka” i oznacza zakład, w którym gracz, jak sama nazwa mówi, nie ryzykuje.

W Polsce cashback to nazwa przyznawanego klientom bonusu. To dość ciekawa forma, ponieważ słowo „bonus” kojarzy się z otrzymaniem jakiegoś namacalnego prezentu,  tu jest nieco inaczej. W przypadku cashbacku, gracz dostaje pewnego rodzaju poczucie bezpieczeństwa, które nie jest na porządku dziennym w zakładach bukmacherskich – jak wiemy, zarówno sport, jak i zakłady bukmacherskie związane są z losowością i nieprzewidywalnością.

Osoba korzystająca z zakładu bez ryzyka obstawia zakład i ma przed sobą dwa możliwe rozwiązania:

  • jeśli uda jej się umieścić na kuponie zdarzenia, które pokryją się z rzeczywistością, po prostu wygrywa
  • jeśli niepoprawnie wytypuje wyniki, powinna stracić zainwestowane środki, jednak dzięki skorzystaniu z promocji cashback, stawka do niej wraca, a tym nie jest stratna

Brzmi zbyt pięknie, aby było prawdziwe? Zakład bez ryzyka jest jak najbardziej prawdziwy, jednak musimy wszystkich zainteresowanych uczulić na dwie kwestie:

  • Bukmacher oferujący cashback zawsze określa maksymalną kwotę zwracanej stawki. Dla przykładu, jeśli oferuje zakład bez ryzyka do 115 PLN, oznacza to, że w przypadku wysłania kuponu za 85 PLN, zwróci graczowi 85 PLN, w przypadku zagrania za 100 PLN, zwróci 100 PLN, ale w chwili zagrania na przykład za 200 PLN, operator zwróci 115 PLN, a 85 PLN niestety przepadnie. Warto mieć to na uwadze, ponieważ początkujący gracze mogą nie doczytać regulaminu, zachłysnąć się napotkaną promocją i postawić na przypadkowy zakład bardzo wysoką kwotę, myśląc „a nuż się uda, a jak nie, to i tak dostanę kasę z powrotem”. Pamiętajmy, że tak to nie działa.
  • Warunki promocji. Z każdą promocją, z każdym bonusem, wiążą się określone warunki korzystania z danej oferty. W przypadku zakładu bez ryzyka można się spodziewać, że na przykład bukmacher wyznaczy minimalną stawkę, jaką trzeba postawić na zakład, aby móc skorzystać z promocji albo określi ile pozycji musi znaleźć się na kuponie.

Darmowe zakłady bukmacherskie bez ryzyka utraty własnych środków

Jak już wiemy, zakład bez ryzyka w bukmacherce nazywany jest też cashback, jednak nie jest to jedyny bonus, który pozwala graczowi na wysłanie kuponu bez podejmowania ryzyka. Bonusami, dzięki którym również nie stracimy prywatnych środków, są freebety, a więc darmowe zakłady bukmacherskie. Korzystając z takiej promocji otrzymujemy od operatora środki, które możemy wykorzystać na postawienie zakładu.

Co łączy zakłady bez ryzyka (cashbacki) i darmowe zakłady bukmacherskie (freebety)? Brak ryzyka związanego z utratą własnych funduszy, w chwili niepoprawnego wytypowania.

Jaka jest różnica między zakładami bez ryzyka a darmowymi zakładami bukmacherskimi? W przypadku tych pierwszych trzeba złożyć depozyt i wykorzystać swoje środki do zawarcia zakładu bez ryzyka, natomiast freebety charakteryzują się tym, że nie wiążą się z wpłatą prywatnych pieniędzy, lecz to bukmacher zapewnia klientowi fundusze na grę

Jakie możliwości stwarzają zakłady bukmacherskie bez depozytu?

Zakłady bukmacherskie bez depozytu dają graczowi wspomniane już chwilowe poczucie bezpieczeństwa. Dzięki temu klient może skupić się na czymś innym niż na stresie związanym z oczekiwaniem na rozstrzygnięcie kuponu. Mając spokojną głowę od początku do końca może:

  • skupić się na jak najlepszym przejściu procesu typowania – czyli przeanalizować statystyki, zapoznać się z analizami i typami dostępnymi w sieci, przejrzeć ofertę zdarzeń, aż w końcu wnieść zakład. Decyzje nie będą podejmowane pod presją, dlatego gracz będzie miał szansę dzięki zakładom bukmacherskim bez depozytu dokonywać trzeźwych osądów
  • przetestować bukmachera – tyczy się to zarówno zupełnie początkujących graczy, jak i tych, którzy mają już za sobą doświadczenia związane z obstawianiem, jednak postanowili założyć konto u innego bukmachera niż do tej pory. Skorzystanie z zakładów bukmacherskich bez depozytu to doskonała okazja do bezinwestycyjnego sprawdzenia, czy oferta danego bukmachera i dostępne funkcje są odpowiednie na tyle, aby zagościć w serwisie na dłużej
  • wyciągnąć bezbolesne wnioski – jest porażka, ale nie ma utraty pieniędzy. Przełknięcie niepowodzenia jest wtedy o wiele prostsze, frustracja ustępuje miejsca chwili namysłu i przeanalizowania podjętych kroków. Dzięki takim wnioskom można zminimalizować prawdopodobieństwo ponownego popełnienia podobnych błędów.

Krótko mówiąc, zakłady bukmacherskie bez depozytu to świetna okazja na bukmacherski trening.

Jaki cashback może nam oferować bukmacher internetowy?

Poszukując promocji cashback u bukmachera internetowego, można spodziewać się jego dwóch form: albo będzie to element oferty powitalnej, albo nagroda za podjęcie określonego kroku (na przykład zapisanie się do grupy typerów stworzonej przez bukmachera), przyznawana graczom, którzy już są od jakiegoś czasu zarejestrowani.

Legalni bukmacherzy internetowi w Polsce  nie przekonali się jeszcze do tego typu zakładu bez ryzyka dla gracza. Dominują bonusy od depozytu oraz freebety. Analizując jednak ofertę legalnych w Polsce operatorów, można znaleźć kilka cashbacków. Kwoty zwracanych środków w ramach tej promocji oscylują wokół 100 PLN, chociaż w jednym z przypadków jest to znacząco niższy zwrot, ponieważ na poziomie… zaledwie 10 PLN.

Co ciekawe, można spotkać się z tym, że bukmacher internetowy sam rzuca sobie kłody pod nogi. Mianowicie, operator powinien szczycić się posiadaniem takiego bonusu jak zakład bez ryzyka, tymczasem niektóre firmy, prawdopodobnie chcąc wyróżnić się na rynku, nie nazywają go „po imieniu”, lecz stosują inne nazewnictwo, zwyczajnie nieznane graczom. Tym sposobem, poszukując w ofercie bukmachera takiego bonusu jak cashback, warto dokładnie przyjrzeć się ofercie, ponieważ może się zdarzyć, że to, czego szukamy, ukrywa się pod niecodziennym określeniem… a szkoda.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem