Funkcja CashOut pojawiła się na polskim rynku bukmacherskim ok. 2017 roku. Warto odnotować, że pierwsi bukmacherzy zagraniczni wprowadzali tą opcję już dwa lata wcześniej. Mimo to, cashout wciąż jest postrzegany za funkcję bardzo innowacyjną, która gwarantuje graczom większą kontrolę nad obstawianymi zakładami bukmacherskimi. W tym artykule dowiesz się, czym właściwie jest Cash Out, w jakich

Funkcja CashOut pojawiła się na polskim rynku bukmacherskim ok. 2017 roku. Warto odnotować, że pierwsi bukmacherzy zagraniczni wprowadzali tą opcję już dwa lata wcześniej. Mimo to, cashout wciąż jest postrzegany za funkcję bardzo innowacyjną, która gwarantuje graczom większą kontrolę nad obstawianymi zakładami bukmacherskimi. W tym artykule dowiesz się, czym właściwie jest Cash Out, w jakich sytuacjach można z niego skorzystać i jakie zalety ma to rozwiązanie.

W przeszłości, gracze nie mieli żadnej kontroli nad obstawionymi zakładami bukmacherskim. Obstawiony kupon był już poza naszą jurysdykcją. Pozostawało nam jedynie czekać na końcowy wynik i rozstrzygnięcie kuponu. Dlatego też, bukmacherzy postanowili wprowadzić funkcję, która pozwala w pewnym stopniu kontrolować już wniesione zakłady bukmacherskie. W dużej mierze dotyczy to zakładów pojedynczych, zakładów wielokrotnych, a także zakładów na żywo. Dostrzegając atuty funkcji Cash Out, część graczy zaczęła nawet stosować technikę gry, która stara się wykorzystać tą opcję do notowania większych wygranych. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z zakładami sportowymi, z całą pewnością powinieneś bliżej zapoznać się z możliwościami opcji cashout.

W jaki sposób działa opcja Early Cash Out? Czym jest cash out?

W dosłownym znaczeniu, cashout oznacza spieniężenie czegoś. Tego pojęcia w krajach anglojęzycznych można stosować np. w odniesieniu do spieniężenia czeku bankowego. W dużym uproszczeniu, cashout to właśnie spieniężenie naszego kuponu przed czasem, zanim zostanie on rozstrzygnięty poprzez wynik końcowy obstawianego meczu. Zamknięcie zakładu przed czasem pozwala odebrać mniejszą, ale gwarantowaną wygraną lub zminimalizować stratę, gdy wydarzenie nie układa się po naszej myśli. Funkcja pojawiła się na polskim rynku bukmacherskim w 2017 roku, a obecnie jest standardem w ofercie wszystkich legalnych bukmacherów.

Jak już mówiliśmy, funkcja cashout w dużej mierze dała graczom przynajmniej częściową kontrolę nad obstawianymi zakładami bukmacherskimi. Wcześniej z obstawionym kuponem nie dało się już nic zrobić – ani go wycofać, ani zmodyfikować. Teraz możemy wycofać przypadkowo obstawiony zakład (niestety godząc się na utratę części stawki), a także zamknąć go przed czasem, zanim zdarzenia na kuponie dobiegną końca. Warto zauważyć, że dokładne działanie funkcji Cash Out może się nieco różnić w zależności od wybranego bukmachera. Głównie chodzi o sposób obliczania kwoty cashout, a także o sytuacje, w których funkcja będzie aktywna.

W jakich sytuacjach można skorzystać z opcji Cash Out?

Skoro wiemy już, co to jest cash out, czas omówić konkretne sytuacje, w których możemy skorzystać z tej funkcji. W przypadku większości bukmacherów dotyczy ona zakładów pojedynczych, zakładów wielokrotnych oraz zakładów na żywo. W dużej mierze to jednak indywidualne zasady bukmachera decydują o tym, kiedy taka opcja się pojawi, a także jaka będzie kwota oferowana graczom. Poniżej prezentujemy niektóre scenariusze, w ramach których funkcja Cashout może się okazać pożyteczna.

Zakłady pojedyncze

Wnosisz zakład pojedynczy na mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją Niemiec a reprezentacją Hiszpanii. Obstawiasz zwycięstwo Niemiec i możesz wygrać 100 złotych. Jeśli Niemcy obejmą prowadzenie, Twój Cash Out automatycznie wzrośnie i będziesz mógł wypłacić kwotę, która zapewne będzie wyższa od stawki zakładu, a zatem już teraz możesz odebrać mniejszy, ale pewny zysk. Jeśli widzisz, że sytuacja na boisku się odwraca, a Hiszpania jest bliska wyrównania, zamknięcie zakładu przed czasem i odebranie mniejszej wygranej jest tu dobrym pomysłem.

Jeśli natomiast przez dłuższy okres czasu będzie się utrzymywał remis, a Ty dojdziesz do wniosku, że Niemcy nie mają już większych szans na zwycięstwo, możesz wykorzystać funkcję cash out, aby odzyskać część stawki Twojego zakładu. W momencie, kiedy to Hiszpania obejmie prowadzenie, opcja cashout może być po prostu nie dostępna. System wie, że Twój kupon jest bardzo odległy od pozytywnego zakończenia, a co za tym idzie, zablokuje tą funkcję. U niektórych bukmacherów będziesz mógł jednak odpowiednio wcześnie zamknąć taki kupon, aby zminimalizować straty.

Zakłady wielokrotne

Funkcja CashOut jest bardzo korzystnym rozwiązaniem w przypadku zakładów wielokrotnych, określanych również jako zakłady AKO lub zakłady KOMBI. Tutaj sprawa jest jasna. Załóżmy, że stawiasz kupon AKO zawierający trzy zdarzenie. Jeśli się pomyliłeś, możesz zamknąć zakład od razu, ale wtedy stracisz część stawki. Załóżmy, że jedno zdarzenie zakończy się po Twojej myśli. W tej sytuacji wzrośnie kwota Cash Out. Kolejna podwyżka będzie miała miejsce, gdy drugie zdarzenie okażę się wygrane.

Teraz masz do dyspozycji dwa rozwiązania: możesz odebrać całkiem sensowną sumkę (nawet 50-75% kwoty ewentualnej wygranej) lub też poczekać na zakończenie trzeciego zdarzenia, aby powalczyć o 100% puli. Jeśli jednak masz przeczucie, że trzeci zakład może zakończyć się nie po Twojej myśli, zamknięcie zakładu AKO przed czasem jest dobrym pomysłem. Oczywiście nie można skorzystać z funkcji cashout, jeśli jedno ze zdarzeń zostanie rozliczone jako przegrane. W takiej sytuacji cały kupon jest już przegrany, niezależenie od pozostałych wyników.

Zakłady na żywo

Na koniec zakłady na żywo. Działają one analogicznie do powyższych sytuacji, tyle tylko, że wszystko dzieje się na krótszym dystansie. Jeśli po obstawieniu zakładu na żywo zmieni się wynik, automatycznie zmieni się również kwota Cash Out, na jaką może liczyć gracz. Jednocześnie, zamykanie zakładów w trakcie meczu to dobre rozwiązanie z perspektywy graczy, którzy oglądają spotkanie lub śledzą statystyki. Jeśli wszystko wskazuje na to, że w nadchodzących minutach wynik zmieni się na naszą niekorzyść, wówczas można szybko skorzystać z opcji Cash Out.

W opcji zakładów bukmacherskich na żywo znajdziemy kilka opcji Cash Out. Przykładem jest choćby STS cash out, który możemy wykorzystać w momencie gry na żywo. Legalni bukmacherzy proponują tego typu opcje, choć nie są to wszyscy gracze na Polskim rynku. Dlatego jeśli chcesz, skorzystaj z funkcji wcześniejszego zamknięcia zakładu. Opcja cash out dostępna jest w określonych sytuacjach. Natomiast sama dostępność opcji cash out zależna jest od danego bukmachera. Niektóre zakłady na żywo podlegają opcji cash out. Przykładem jest superbet zakłady bukmacherskie sp, które taką opcję mają w swoich zakładach na żywo. U innych bukmacherów tylko zakłady przedmeczowe gwarantują nam wcześniejsze zamknięcie kuponu.

Jak zamknąć zakład przed czasem?

Zamykanie zakładu jest bardzo proste. Zaloguj się na konto do swojego bukmachera, a następnie przejdź do historii swoich zakładów. Aktywne zakłady są objęte funkcją Cash Out, choć nie zawsze można z niej skorzystać. Wiele zależy od wyniku spotkania, czasu do końca, a także ewentualnej wygranej na Twoim kuponie. Jeśli funkcja CashOut jest aktywna, przy przycisku znajduje się kwota, na którą możesz liczyć. Sprawdź, jaki jest jej stosunek do stawki zakładu. Jeśli jest to stosunek dodatni, możesz zamknąć zakład odbierając mniejszy, ale gwarantowany zysk. Jeśli stosunek jest ujemny, funkcjaCash Out w tym momencie pozwala minimalizować straty. Po naciśnięciu przycisku Cash Out zakład zostanie zamknięty, a kwota trafi na Twoje konto główne. Niektórzy bukmacherzy opisują opcję cash out w kategorii promocji, ale spokojnie, otrzymana kwota nie jest objęta warunkiem obrotu.

Od czego zależy kwota Cash Out?

Kluczową kwestią jest oczywiście kwota, jaką możemy wyciągnąć w momencie skorzystania z funkcji CashOut. Oblicza ją algorytm na podstawie kilku czynników. Algorytm sprawdza aktualny wynik spotkania, liczbę pozytywnie rozliczonych zdarzeń, kurs całkowity, a także ewentualną wygraną, a następnie oblicza prawdopodobieństwo, z którym Twój kupon okaże się trafiony. Im bliżej do pozytywnego rozliczenia kuponu, tym większa jest funkcja cashout, którą możesz wyciągnąć. Jeśli natomiast bliżej kuponowi do porażki, wówczas cash out jest albo niedostępny, albo możesz jedynie odebrać część stawki, minimalizując w ten sposób straty.

Przekonaj się jak działa cash out u swojego bukmachera. Zawieranie zakładów jest bardzo proste. Natomiast opcja wcześniejszego zamknięcia zakładu tym bardziej jest warta sprawdzenia.

Czy Cash Out zawsze jest dostępny?

Nie, to indywidualne zasady ustalone przez bukmachera decydują o tym, kiedy gracze mogą skorzystać z funkcji CashOut. Opcja zawsze jest dostępna od razu po obstawieniu kuponu, dając tym samym możliwość anulowania pomyłkowo obstawionego zakładu. Jak już mówiliśmy, nie jest to niestety darmowe, ponieważ tracimy część stawki. Opcja Cash Out jest dostępna także w trakcie meczu, jeśli wynik jest dla Ciebie pozytywny lub neutralny. Jeśli wynik jest negatywny, w przypadku wielu serwisów opcja cashout od razu staje się nieaktywna. Znaczenie ma również czas do końca spotkania. Jeśli mecz kończy się za 10 minut, a od jego wyniku zależą losy Twojego kuponu, cash out może zostać wyłączony, aby uniemożliwić zamykanie kuponu tuż przed końcem meczu, gdy proponowana przez algorytm kwota wynosiłaby nawet 95% ewentualnej wygranej.

Reasumując, możesz zamknąć zakład od razu po jego obstawieniu, w trakcie spotkania, o ile wynik jest pozytywny lub neutralny, a także po meczu, jeśli jest to zakład AKO z kilkoma zdarzeniami. A co w przypadku, gdy jedno ze zdarzeń na kuponie zostanie odwołane lub anulowane? Wówczas taka selekcja będzie rozliczana po kursie 1,00, a zatem w żaden sposób nie wpłynie na resztę zdarzeń dostępnych na Twoim kuponie.

Jakie możliwości oferuje nam funkcja Cash Out?

Zamykanie zakładów przed czasem z pomocą funkcji CashOut momentalnie spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony graczy. W końcu pojawiła się realna opcja, która pozwoliła nam na kontrolowanie obstawionych już kuponów, przynajmniej w pewnym stopniu. Oto najważniejsze możliwości, jakie oddaje do dyspozycji typerów funkcja CashOut:

Jeśli wszystko idzie po Twojej myśli, ale boisz się, że w dalszej części meczu wyniki mogą się pokomplikować, cash out pozwala odebrać mniejszą, ale pewną wygraną.

W przypadku rozbudowanych zakładów AKO z wieloma zdarzeniami, kilka trafionych selekcji na początku może Ci zapewnić całkiem sensowną wypłatę Cash Out, dzięki czemu nie musisz się oglądać na wyniki pozostałych spotkań.

Jeśli wyniki nie idą po Twojej myśli, ale żaden z zakładów nie został jeszcze rozliczony jako przegrany, możesz zamknąć kupon minimalizując straty.

Z opcji Cash Out możesz skorzystać także w sytuacji, gdy pomyłkowo obstawisz zakład. Niestety takie anulowanie wiąże się z utratą ok. 25-30% stawki.

Funkcja Cash Out dotyczy zakładów pojedynczych oraz zakładów AKO zbudowanych ze zdarzeń dostępnych w ofercie przedmeczowej oraz ofercie na żywo.

Jak już wspomnieliśmy, konkretne działanie Cash Out oraz sposób obliczania kwoty może się nieco różnic w zależności od bukmachera. Zwykle jednak serwisy bazują na tym samym algorytmie, dzięki czemu, u różnych bukmacherów w tej samej sytuacji kwoty Cash Out będą identyczne lub podobne.

Legalni bukmacherzy z funkcją Cash Out

Gracze z Polski mogą obstawiać zakłady bukmacherskie wyłącznie u legalnych bukmacherów posiadających licencję Ministra Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych. W naszym serwisie możesz sprawdzić aktualną listę legalnych serwisów i porównywać ich oferty w naszym rankingu. Aktualnie, w Polsce działa kilkunastu legalnych bukmacherów, natomiast funkcja cashout stała się standardem w ofercie każdego z buków. Obecnie nie uświadczymy na polskim rynku bukmachera, który nie posiadałby w swojej ofercie tej opcji. To pokazuje, jak duże zmiany dokonały się na przestrzeni ostatnich czterech lat. W roku 2017 cash out wciąż był stosunkowo nową opcją, z której można było skorzystać tylko u niektórych bukmacherów.

Uwaga na pułapkę cashoutową

Nie ulega wątpliwości, że funkcja cashout oferuje graczom wiele korzyści. Jednak to samo może powiedzieć bukmacher. Taka opcja jest korzyścią obopólną. Warto zatem uważać na pewną pułapkę zastawianą na nas przez bukmacherów. Bukmacherzy doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że wielu graczy reaguje impulsywnie i pod wpływem emocji. Widząc kwotę, którą można odebrać już teraz, bez czekania na wynik końcowy, wielu typerów bez zastanowienia wybiera cash out, nawet gdy wynik ich meczu jest bezpieczny, a kupon niedługo przyniósłby 100% wygranej.

To samo dzieje się w przypadku przegranych. Słaby początek meczu może wystarczyć, aby przekonać gracza do zamknięcia kuponu ze stratą, byle tylko oszczędzić część kwoty. Choć nie znamy statystyk, możemy przypuszczać, że spora część przypadków użycia funkcji CashOut nie była opłacalna, jako iż w ostatecznym rozrachunku gracze mogliby liczyć na pełną wygraną. Należy o tym pamiętać i zawsze analizować sytuację na chłodno, zanim kliknie się w przycisk Cash Out.

Cashout a cashback bukmacherski

Część początkujących typerów może początkowo mylić podobne do siebie terminy w nomenklaturze bukmacherskiej. Dobrym przykładem są tutaj pojęcia cashout oraz cashback, które brzmią bardzo podobnie. Skoro wiemy już, co to jest cashout, skupimy się na cashbacku, aby wskazać różnice. Cashback to inaczej zwrot środków. Zazwyczaj występuje w formie promocji bukmacherskiej, w ramach której gracz może liczyć na zwrot stawki lub części zsumowanych stawek za pewien okres gry.

Najlepszym przykładem będzie tu oferta powitalna cashback 100% do 500 PLN. Jak to działa? Gracz rejestruje konto, wykorzystuje kod promocyjny i realizuje pierwszą wpłatę na konto. Pierwszy zakład po zrealizowaniu wpłaty będzie zakładem bez ryzyka. Jeśli kupon okaże się przegrany, gracz otrzyma cashback, czyli zwrot stawki. W ramach tej przykładowej promocji, gracz może liczyć na zwrot do 500 złotych. Takie promocje są również dostępne dla aktywnych klientów, zachęcając do obstawiania konkretnych wydarzeń sportowych. Cashback coraz częściej zastępuję pojęcie zakładu bez ryzyka, jako iż pewne ryzyko gracz jednak ponosi. Musimy pamiętać od podatku od stawki, który nie jest zwracamy w ramach promocji cashback.

Cash Out a promocje bukmacherskie

Wielu bukmacherów posiada w swojej ofercie promocję dedykowaną do graczy, którzy lubią obstawiać zakłady AKO zbudowane z wielu zdarzeń. Popularne taśmy rozbudzają wyobraźnię za sprawą wysokich ewentualnych wygranych. W ramach takiej promocji gracze mogą liczyć na premię za trafienie kuponu z dostatecznie dużą liczbą selekcji. Przykładowo, jeśli trafisz zakład z pięcioma zdarzeniami, możesz liczyć na premię 5%. No dobrze, a jak w obliczu takiej promocji wypada cashout? W zdecydowanej większości przypadków, użycie opcji cashout automatycznie wyklucza zakład z promocji, co sprawia, że gracze nie otrzymają premii do takiego kuponu. Warto o tym pamiętać.

Cash Out jako taktyka obstawiania zakładów bukmacherskich

Spora część typerów dostrzegła potencjał oferowany nam przez funkcję cash out w odniesieniu do zakładów wielokrotnych. Pojawiła się nawet pewna taktyka, która ma wpłynąć na algorytm obliczający kwotę przy zamknięciu zakładu przed czasem. Sztuczka polega na tym, aby ostawić zakład AKO z dużej liczby zdarzeń i zwrócić szczególną uwagę na trzy, cztery zdarzenia, które będą rozgrywane jako pierwsze.

Uważaj jak wykorzystujesz CashOut

Należy je dokładnie wyselekcjonować, aby wybrać w miarę pewne typy. Jeśli zakład pójdzie po Twojej myśli, pierwsze zakłady zakończą się korzystnym wynikiem i automatycznie podniosą wartość Cash Out. Reszta zakładów służy jedynie temu, aby zawyżać kurs całkowity i w ten sposób wpływać na algorytm. Znamy skrajne sytuacje, w których w ten sposób za te same 3-4 zdarzenia można wygrać więcej, niż po obstawieniu ich w tradycyjnym zakładzie AKO bez dodatkowych selekcji. Bukmacherzy są jednak bardzo czujni i robią wszystko, aby algorytm nie dopuszczał do takich sytuacji.

Czy zamykanie zakładu przed czasem jest opłacalne?

I tak dochodzimy do sedna. Czy warto korzystać z funkcji Cash Out? Bez wątpienia jest to innowacyjna opcja, która w końcu pozwala graczom w pewnym stopniu kontrolować kupony już po ich zawarciu. W ten sposób można ubezpieczyć się przed naglą zmianą wyniku lub zminimalizować straty, gdy obstawione zdarzenia nie idą po naszej myśli. Funkcja CashOut wprowadza ponadto dodatkowy element strategii przy obstawianiu zakładów wielokrotnych z dużą liczbą zdarzeń. A zatem, w tym sensie bez wątpienia jest to przydatna funkcja, z której warto korzystać.

Gracze powinni jednak pamiętać o tym, że opcja cashout jest opłacalna także z perspektywy bukmacherów, którzy w ten sposób chcą wykorzystać tendencję wielu typerów do działania pod wpływem emocji. Jeśli zamykasz zakład przed czasem, a następnie okazuje się, że postawiony przez Ciebie kupon i tak byłby wygrany, w ten sposób minimalizujesz straty poniesione przez bukmachera i ograniczasz kwotę wygranej. Warto zatem dokładnie analizować sytuację i dobrze zastanowić się nad tym, czy w tej konkretnej sytuacji Cash Out rzeczywiście jest opłacalny.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem