Carlitos vs Angulo, hiszpańskie starcie na polskiej ziemi

Są dwoma najskuteczniejszymi napastnikami Ekstraklasy, łącznie zdobyli w tym sezonie 30 goli. 33-letni Igor Angulo i o 6 lat młodszy Carlitos co tydzień błyszczą na polskich boiskach, mimo że w swoim kraju nigdy nie dane im było na dobre zaistnieć. Dziś po raz drugi w bieżących rozgrywkach staną naprzeciw siebie.

Ogień i woda

Napastnicy, poza tym, że są bramkostrzelni i trudni do powstrzymania, są zupełnie innymi piłkarzami. Starszy Igor Angulo to typowy egzekutor. Koledzy szukają go w polu karnym, sam również potrafi się odnaleźć pod bramką przeciwnika, na przykład po stałym fragmencie gry. Stając oko w oko z bramkarzem zachowuje zimną głowę, wykazuje się typowym „brakiem centralnego ośrodka nerwowego”. Potrafi zgubić krycie, złamać linię spalonego, a w sytuacji sam na sam posłać precyzyjny, techniczny, mierzony strzał pasówką. Jest lewonożny, ale prawa kończyna też nie służy mu jedynie do wsiadania do tramwaju, ponieważ zdobył nią w tym sezonie już 4 gole. Dwa trafienia dołożył po strzałach głową. Takiej „dziewiątki” zazdrości Górnikowi Zabrze cała Ekstraklasa. Angulo to woda.

Igor Angulo , napastnik pozbawiony „centralnego ośrodka nerwowego” pod bramką rywali / fot. Cyfrasport

Z kolei Carlitos to ogień. Błyskotliwy, świetny technicznie, lubiący cofnąć się po piłkę, rozegrać ją z kolegami w środkowej strefie boiska, zabawić się z rywalem dryblingiem, zrobić w ten sposób przewagę. Potrafi też wypracować sytuacje kolegom z drużyny i w przeciwieństwie do rodaka, ma już w tym sezonie na koncie asysty. Kilkakrotnie w bieżących rozgrywkach pokazał też, że kiedy wymaga tego sytuacja, potrafi wziąć ciężar gry na siebie i „zrobić coś z niczego”. Przykład? Chociażby derby Krakowa, w których w końcówce dwukrotnie posłał piłkę do siatki Cracovii. Poza tym Hiszpan wszystkie 12 bramek zdobył prawą nogą. Nie oznacza to oczywiście, że jest piłkarzem surowym technicznie. Wręcz przeciwnie, o jego zaawansowaniu w tym elemencie można było się przekonać podczas ostatniego odcinka Turbokozaka. Zdradzamy – Carlitos został nowym liderem klasyfikacji w tej zabawie. Obić poprzeczkę po strzale raboną? Proszę bardzo!!

Wiślak chce rewanżu !

Snajper Białej Gwiazdy przyznaje, że rywalizacja ze starszym kolegą dodatkowo go napędza i na pewno nie zamierza składać broni, mimo że traci już do rodaka 6 trafień. W niedzielę Hiszpanie po raz drugi w tym sezonie staną naprzeciwko siebie. Pierwsza runda tej potyczki zdecydowanie dla Angulo, który w Zabrzu wbił Wiśle hattricka, czym walnie przyczynił się do zwycięstwa zabrzan 3:2. Dziś, oprócz starcia na czele klasyfikacji najlepszych strzelców ligi mamy też mecz na szczycie Ekstraklasy. Przed tą kolejką spotkań drużyny zajmowały odpowiednio piąte i pierwsze miejsce w klasyfikacji rozgrywek. Marzeniem Carlitosa jest nie tylko zniwelowanie różnicy punktowej między Wisłą w Górnikiem do jednego oczka, ale i odrobienie kilku trafień w wyścigu po koronę króla strzelców.

Klimat im sprzyja

Mimo wszelkich różnic między napastnikami, trzeba przyznać, że obaj w krótkim czasie stali się gwiazdami Ekstraklasy oraz przeżywają aktualnie najlepszy okres swoich karier. Starszy z piłkarzy już poprzedni sezon zakończył z koroną króla strzelców I ligi, a zmiana poziomu rozgrywkowego tylko podniosła jego skuteczność. Wychowanek Athletic Bilbao nie zrobił kariery w żadnym z klubów, w których dotychczas występował, a grał i w niższych ligach Hiszpanii, a także we Francji i Grecji. Obecnie, już po swoich 30 urodzinach, w polskim klimacie, przechodzi swoją drugą młodość. Jest zachwycony klimatem polskich rozgrywek, cieszy się z zaproszeń do programów telewizyjnych, u schyłku kariery znalazł miejsce, w którym może poczuć się jak gwiazda. W dodatku jest dobrym duchem zespołu, świetnym wzorem dla młodej w znakomitej większości drużyny Górnika. Dla Cartlitosa podobnie – bieżący sezon jest najlepszym w dotychczasowej przygodzie z piłką, chociaż, jak sam podkreśla, nigdy nie czuł się słabszy od piłkarzy, z którymi przyszło mu rywalizować, chociażby z Villarealu, gdzie grywał w drużynie B. Dopiero w Krakowie otrzymał prawdziwą szansę gry na wyższym poziomie i jak na razie – skrzętnie z niej korzysta.

Carlitos postara się dziś odrobić stratę w klasyfikacji strzelców do swojego starszego rodaka, Igora Angulo / fot. Cyfrasport

Jak długo będziemy oglądać bramkostrzelnych Hiszpanów na boiskach Ekstraklasy? Oby jak najdłużej. Na pewno dodają jakości i kolorytu naszym krajowym rozgrywkom. Póki co, cieszmy się, że możemy ich podziwiać. Kolejne, drugie w tym sezonie bezpośrednie starcie Carlitos vs Angulo już dziś !!!

*

Stawki LV BET na niedzielne mecze Ekstraklasy:

Wisła Kraków – Górnik Zabrze

Wygrana Wisły – 2.19

Remis – 3.4

Wygrana Górnika 3.15

Gol Carlitosa – 2.2

Gol Angulo – 2.2

 

Piast Gliwice – Lech Poznań

Wygra Piast – 3.65

Remis – 3.35

Wygra Lech – 2

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem