Cały świat mówi o transferze 18-latka! Przez… bardzo dziwne nazwisko

"Nigdy nie pytałem rodziców, dlaczego tak mnie nazwali. Zawsze unikali rozmowy na ten temat" - przyznaje 18-latek, którego transfer w drugiej lidze Peru... odnotowały serwisy na całym świecie. Jak mogłoby być inaczej, kiedy ów piłkarz nazywa się Osama Vinladen.

Osama Vinladen Jimenez Lopez – tak brzmi pełne nazwisko 18-letniego pomocnika, który właśnie dołączył do ekipy peruwiańskiego drugoligowca Union Comercio. To jego pierwszy profesjonalny kontrakt w futbolu. Bynajmniej nie ten fakt jest jednak języczkiem uwagi w przypadku młodego Osamy. I zaryzykujemy stwierdzenie, że prędko może się to nie zmienić. Liczba żartów z nazwiska, słownych łamigłówek, jakie generuje, zdecydowanie wyprzedza jego klasę sportową.

„Nigdy nie pytałem rodziców, dlaczego tak mnie nazwali. Zawsze unikali rozmowy na ten temat. Znajomi się naśmiewali, ale ja podchodziłem do tego spokojnie. Początkowo mi to ciążyło, ale nauczyłem się z tym żyć”.

Kibice w mediach społecznościowych przypominają, że to bynajmniej niejedyny tego typu przypadek w światowym futbolu. W drugiej lidze rosyjskiej występuje chociażby 20-latek z Brazylii imieniem Marx Lenin Dos Santos.  W reprezentacji Pakistanu do niedawna grał również Saddam Hussein. Jak widać więc – inspiracje rodziców bywają różne.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem