Cała Wisła zawsze razem! Ligowcy zmiażdżyli klubowe legendy… w słusznym celu

Środowisko sympatyków Wisły Kraków - czy to jej byłych i obecnych piłkarzy, pracowników, czy samych kibiców - już raz w tym roku pokazało, że potrafi wykonać imponujące pospolite ruszenie. W piątkowy wieczór udowodniło to po raz kolejny - znów w celu niesienia pomocy. Przy Reymonta stawiła się znakomita plejada dawno niewidzianych gwiazd krakowskiego klubu i choć wydarzenie miało zupełnie towarzyski charakter, zebrała lekcję futbolu od obecnej drużyny Macieja Stolarczyka.

Tym razem w wiślackim zrywie nie chodziło o ratowanie klubu przed upadkiem, lecz chęć pomocy rodzinie pracownika Wisły, którego śmiało należy określić mianem legendy. Zbigniew Woźniak, masażysta klubowy, widział przy Reymonta absolutnie wszystko. Przeżył różnych właścicieli, prezesów, lepsze i całkiem złe czasy, przyjścia, odejścia i powroty trenerów.

Woźniak związany jest z klubem od 30 lat, w czasie których towarzyszył Białej Gwieździe w blisko tysiącu meczów ligowych! Jako masażysta Wisły debiutował 21 czerwca 1989 roku!

W piątkowy wieczór przy Reymonta zebrało się całe mnóstwo byłych i obecnych zawodników, by przy okazji dwóch towarzyskich gier zbierać pieniądze potrzebne na rehabilitację żony Zbyszka Woźniaka. Impreza miała o tyle ciekawą formułę, że sformowano aż cztery drużyny – w tym dwie złożone z wiślackich oldbojów. Pierwszą stanowili starsi piłkarze, włącznie z 68-letnim, choć ciągle niezwykle żwawym Kazimierzem Kmiecikiem. Zmierzyli się z drużyną przyjaciół Wisły Kraków i wygrali 4:0 po golach Kmiecika, Dariusza Marca (obecnego trenera Stali Mielec) i Zdzisława Janika.

W drugim spotkaniu – a grano dwa razy po trzydzieści minut – zaprezentowali się piłkarze najlepszej ery w historii Białej Gwiazdy. Ci mieli z kolei przeciwstawić się obecnej drużynie występującej w Ekstraklasie. Do Krakowa zjechali dawno niewidziani pod Wawelem: Marek Zieńczuk, Tomasz Kłos, Radosław Majdan, Dariusz Dudka czy Mariusz Pawełek. Nie zabrakło też legend przez duże „L”, na czele z Mirosławem Szymkowiakiem, Arkadiuszem Głowackim, Maciejem Żurawskim czy Ryszardem Czerwcem.

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Obecni ligowcy najwyraźniej mocno spięli się na wciąż wspominanych z sentymentem gwiazdorów, by nie przynieść wstydu i nie prowokować złośliwych komentarzy – rozbili oldbojów brutalnie 8:0. Udowadniając ile znaczy wiek i pozostawanie w regularnym treningu.

https://twitter.com/WislaKrakowSA/status/1182734090161799173?s=20

Co najważniejsze, wydarzenie było jednak świetną okazją do spotkania z kibicami, robienia wspólnych zdjęć, rozdawania autografów, a przede wszystkim zebrania środków pieniężnych dla człowieka, któremu – za wieloletnie oddanie klubowi i jego zawodnikom – wiślacka społeczność zwyczajnie była to winna.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem