BVB kusi Haalanda najbardziej lukratywnym kontraktem w historii klubu

Borussia Dortmund walczy o zatrzymanie Erlinga Haalanda. Według niemieckich mediów BVB zaproponowało Norwegowi najbardziej lukratywny kontrakt w historii klubu.

Za niespełna rok podczas letniego okna transferowego może dojść do prawdziwej wojny o pozyskanie Erlinga Brauta Haalanda. Zawodnik Borussii Dortmund ma w swoim kontrakcie zapis, który mówi o niższej klauzuli wykupu po zakończeniu sezonu 2021/2022. Sytuację chciałoby wykorzystać kilku gigantów europejskiej piłki, jednak ekipa z Niemiec nie zamierza składać broni i postara się przedłużyć umowę swojej gwiazdy.

Zobacz również: Prezydent Fiorentiny potwierdza – Vlahović nie przedłuży umowy z klubem

Według dwóch niemieckich gazet, „Bild” oraz „Sport1”, BVB zaproponowało snajperowi nowy kontrakt, dzięki któremu miałby zarabiać pomiędzy 13 a 15 milionami euro. Tym samym Haaland stałby się najlepiej opłacanym zawodnikiem w historii klubu. Ta propozycja nijak ma się jednak do żądań piłkarza i jego agenta – Mino Raioli. Mówi się, że światowej sławy menadżer chce zapewnić swojemu klientowi pensję w wysokości 50 milionów euro. Głównym celem „żółto-czarnych” jest jednak zatrzymanie 21-latka do 2023 roku. Wtedy Borussia zarobiłaby na nim więcej, niż latem 2022 roku. Wśród zainteresowanych usługami reprezentanta Norwegii wymienia się Real Madryt, Manchester City oraz Chelsea.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem