Burza po słowach Wojciecha Szczęsnego. „Robimy sobie więcej krzywdy…”

25.11.2022
Bramkarz reprezentacji Polski w rozmowie z TVP Sport bezpardonowo ocenił umiejętności polskiej kadry w aspekcie wyprowadzenia akcji ofensywnej poprzez defensywę. "My gramy słabo od tyłu", zaczął swoją wypowiedź, która wywołała ostre reakcje kibiców.

Moglibyśmy wiele razy zacząć akcję od tyłu, tylko że gdybyśmy dwa razy stracili piłkę i dwie bramki, to nie wiem czy ktokolwiek byłby zadowolony – zaczął Wojciech Szczęsny. Polski bramkarz w TVP Sport nie ukrywał, że jego zdaniem (a widząc plan na mecz z Meksykiem, nie był w tym odosobniony), najlepszych polskich piłkarzy nie stać na wymienienie krótkich podań od obrońców do piłkarzy ofensywnych.

Najlepsi bukmacherzy

1
 • Duża ilość bonusów
 • Aplikacja mobilna
 • Nowoczesny wygląd serwisu
 • Stale rozwijana oferta na sporty motorowe
2
 • Szeroka oferta na bonusy
 • Funkcja Cash-Out
 • Wysokie kursy na tle konkurencji
 • Zbyt spokojny design
3
 • Nawet 600 PLN w bonusie powitalnym
 • Skromna i elegancka szata graficzna
 • Prosty, czytelny interfejs użytkownika
 • Mała oferta zakładów
 • Kursy nie zawsze są zadowalające

„My gramy słabo od tyłu i robimy sobie więcej krzywdy, grając od tyłu, niż dobrego. Nie jesteśmy narodem… Nie mamy tego w sobie, nie jesteśmy na tyle dobrze przygotowani technicznie z tyłu”, powiedział Szczęsny.

– Mamy świetnych zawodników z przodu, ale tę piłkę trzeba doprowadzić do ataku, żeby móc budować piękne akcje od tyłu. I w takich sytuacjach wybiera się najprostsze środki – dodał bramkarz Juventusu. W meczu z Meksykiem golkiper rywali, Ochoa, dwukrotnie używał długiego wybicia do rozpoczęcia akcji ofensywnej. Dla odmiany, Wojciech Szczęsny zrobił to 33 razy. Najczęstszą akcją ofensywą polskiej reprezentacji były podania na linii Wojciech Szczęsny – Robert Lewandowski. Od nich częściej wymieniali piłkę między sobą tylko nasi stoperzy.

„Będą mecze, w których będziemy próbowali grać, ale uważam, że to trzeba naprawdę dobrze przygotować. A na to czasu nie było, żeby mając taką jakość jaką mamy, móc ryzykować. Na dziś nie jesteśmy gotowi, żeby ryzykować”, dodał. 

W oczy po tej wypowiedzi rzuca się kilka rzeczy. Pierwsza: niewielka wiara w umiejętności całego zespołu, niebywale niskie morale i mniemanie o sobie, co potwierdzały także słowa Krychowiaka przed mundialem czy Bereszyńskiego po pierwszym meczu na mistrzostwach („Wiedzieliśmy, że nie będziemy grali lepiej od Meksyku”). Kibice w większości nie oczekują tiki-taki i miliona podań, ale między takim stylem gry, a „lagowaniem” na tzw. pałę, jest całe spektrum sposobów rozegrania.

DARMOWY ZAKLAD 20PLN + BONUS 3333PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Trudno uwierzyć, że piłkarz roku w Aston Villi, wyróżniający się od lat w Sampdorii (niebawem Romy?), niedawny półfinalista Ligi Mistrzów z Monaco, triumfator Ligi Europy z Sevillą, chwalony przez Jose Mourinho w Romie czy będący na celowniku Milanu piłkarz nie jest w stanie zaoferować w rozegraniu nic ponad wybijanie piłki na oślep.

Sugestia o niewielkim czasie na przygotowanie „gry w piłkę” też nie brzmi poważnie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że od kilku lat gramy tym samym trzonem: Szczęsny, Glik, Krychowiak, Zieliński, Lewandowski. To pół drużyny. Nie jest prawdą, że nie miała ona czasu nauczyć się, jak wymienić między sobą kilku podań.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem