Burza po nagrodzie dla Czesława Michniewicza!

Zaskakujące rozstrzygnięcia przyniosła sobotnia gala tygodnika "Piłka Nożna", który jak co roku przyznawał swoje tradycyjne nagrody. Wybrano m.in. dwóch trenerów roku - Marka Papszuna i Czesława Michniewicza.

Trzecim nominowanym był Maciej Skorża, który w 2022 roku pracował zaledwie do końca maja, ale mógł pochwalić się mistrzostwem Polski z Lechem Poznań. Obecnego szkoleniowca japońskiego Uruwa Red Diamonds pogodzili Marek Papszun i Czesław Michniewicz, którzy – co niespodziewane – odebrali nagrodę dla Trenera Roku ex-aequo. Marek Papszun został doceniony za wyniki osiągane z Rakowem Częstochowa – ciągły rozwój klubu, zdobycie Pucharu i Superpucharu Polski oraz aktualną pozycję lidera tabeli Ekstraklasy. W przypadku Czesława Michniewicza doceniono awans na mundial, utrzymanie w dywizji A Ligi Narodów czy historyczne wyjście z grupy mistrzostw świata w Katarze.

Nie byłoby tej nagrody bez zaufania ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dziękuję wszystkim, którzy tworzyli reprezentację. Szczególne podziękowania dla rodziny – powiedział Czesław Michniewicz, dziękując za statuetkę.

Internauci nie potrafili zgodzić się z rozstrzygnięciami tygodnika. Swoje zdanie wyraził między innymi Zbigniew Boniek. Co ciekawe, zgodził się też jego częsty medialny oponent – dziennikarz Marek Wawrzynowski. Napisał:

Czesław Michniewicz? Niech dziennikarze dalej promują antyfutbol, autobus, wywalanie piłki po krzakach, tchórzostwo, a potem zdziwienie, że jesteśmy w czarne d… europejskiej piłki.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem