Bunt w Ekstraklasie? Klub odmówił wyjazdu na dzisiejszy mecz! Obawia się o zdrowie piłkarzy

Zgodnie z planem, dziś o godzinie 18:00, powinna wystartować 27. kolejka piłkarskiej Ekstraklasy. Wyjątkową serię gier, bez udziału kibiców, miało zapoczątkować spotkanie ŁKS-u z Górnikiem. Czy jednak do niego dojdzie? Zabrzanie ogłosili właśnie, że nie zamierzają jechać do Łodzi!

Ekstraklasa SA i Polski Związek Piłki Nożnej nie zostały póki co bezpośrednio przymuszone do zawieszenia rozgrywek. Żaden zespół czy żaden z piłkarzy nie został objęty kwarantanną, teoretycznie – wszyscy są zdrowi. Zdaniem Zbigniewa Bońka: można grać, przynajmniej spróbować przeprowadzić jeszcze jedną ligową kolejkę.

Kluby i sami piłkarze obserwują jednak rozwój sytuacji na świecie, odnotowują kolejne przypadki koronawirusa, kolejne zawieszone rozgrywki ligowe. Słyszą jak zachęca się ludzi do pozostania w domu i nienarażania siebie i bliskich. Nic więc bardzo dziwnego, że sami mają wątpliwości i burzą się, że piłka w Polsce ma dalej się toczyć.

W czwartek specjalne oświadczenie, stając się niejako głosem środowiska, wystosował Jakub Błaszczykowski z Wisły kraków. Apelował o przemyślenie decyzji i wstrzymanie gier na kilka tygodni.

Prezes Górnika: Obawiamy się o zdrowie zawodników!

Dziś okazuje się, że niektórzy nie poprzestali na prośbach. Jak poinformował jako pierwszy dziennikarz Michał Zichlarz, Górnik Zabrze zrezygnował z wyjazdu do Łodzi. Prezes Dariusz Czernik powiedział na łamach Sport.pl, że klub obawia się o zdrowie zawodników. Napisał list z prośbą o przełożenie spotkania, adresowany do Ekstraklasy SA i PZPN-u.

Reakcja organizatorów rozgrywek jest na razie niewiadomą Nieoficjalnie, mówi się, że jeśli zabrzanie nie dostaną zgody na przełożenie spotkania, to ostatecznie „last minute” do Łodzi pojadą. Z autokaru prosto na stadion. Kategorycznie zrezygnowali z podróżowania dzień wcześniej i nocowania w hotelu.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem