Bum! Czy ten drobny fakt oznacza… sukces Lewandowskiego w plebiscycie Złotej Piłki?

28.11.2019
Telewizja Polska, która w poniedziałkowy wieczór zrelacjonuje na żywo galę wręczenia Złotej Piłki za rok 2019, otrzymała potwierdzenie od organizatorów, że Robert Lewandowski będzie jednym z gości imprezy. Czy należy wyciągać z tego daleko idące wnioski? Są tacy, którzy twierdzą, że napastnik reprezentacji Polski z pewnością nie leci do Paryża tylko po to, by z widowni obejrzeć innych najlepszych graczy na świecie i na drugi dzień wrócić prosto na trening Bayernu.

Choć oczywiście pozostajemy w sferze spekulacji, które nie umilkną aż do poniedziałkowego wieczoru, można założyć, że Robert Lewandowski pojawi się osobiście na rozdaniu nagród, ponieważ… wie więcej, niż przeciętni kibice.

Napastnik Bayernu pozostaje w gronie 30 nominowanych do Złotej Piłki za rok 2019. Od dawna spekuluje się czy ma szansę na to, by znaleźć się w trójce najlepszych, gdzie większość ekspertów widzi jednak Leo Messiego, Cristiano Ronaldo i Virgila van Dijka.

Przypomnijmy, że „Lewy” już pięciokrotnie znajdował się w gronie nominowanych. W 2015 roku znalazł się tuż za podium, na którym stanęli wówczas Leo Messi, Cristiano Ronaldo i Neymar. Głosowało na niego 4% uprawnionych do wytypowania gracza roku. W pozostałych latach miejsca Polaka były wyraźnie niższe – dziewiąte, trzynaste i szesnaste.

Na poniedziałkowej gali w Paryżu przyznane zostaną statuetki dla najlepszego piłkarza i piłkarki roku, dla najlepszego gracza under 21 oraz najlepszego bramkarza. W tej ostatniej kategorii nominowany został m.in. Wojciech Szczęsny.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem