Buksa pokazuje „JESTEM” Paulo Sousie. Pobił polski rekord MLS!

Wraz z powrotem do zdrowia Arkadiusza Milika i Krzysztofa Piątka, konkurencja w ataku reprezentacji Polski się zwiększa. Czy Adam Buksa zapracował swoimi ostatnimi występami na powołanie na listopadowe mecze?

Adam Buksa pozostaje czołowym strzelcem tej edycji Major League Soccer. Ma na koncie 16 trafień, czyli o tylko jedno mniej niż lider klasyfikacji Ole Kamara z DC United. Po powrocie z październikowego zgrupowania kadry, Buksa wystąpił w trzech meczach i zdobył w nich trzy gole.

Minionej nocy wszedł w przerwie jako rezerwowy w spotkaniu New England Revolution z Orlando City FC. Mimo ograniczonego czasu, zapewnił swojej drużynie punkt. W 81 minucie strzelił kontaktowego gola, a w doliczonym czasie wyrównał na 2:2.

Pierwszy gol to inteligentne wejście w tempo za linię obrony.

Drugi to piękna główka, którą reprezentant Polski zapewnił punkt swojej drużynie.

Adam Buksa został wybrany najlepszym piłkarzem meczu. 16 goli to z kolei najlepszy dorobek polskiego zawodnika w pojedynczym sezonie w historii MLS.