Bukmacher bez podatku

30.11.2021
Rynek zakładów bukmacherskich w Polsce jest regulowany przez ustawę hazardową wprowadzoną w 2009 roku. Legalni bukmacherzy działający na podstawie licencji Ministra Finansów muszą odprowadzać 12% podatku od każdego zakładu zawartego przez swoich klientów. W praktyce jednak, podatki te są odejmowane od stawki zakładu, na czym oczywiście traci gracz. Pojęcie bukmacher bez podatku odnosi się w

Rynek zakładów bukmacherskich w Polsce jest regulowany przez ustawę hazardową wprowadzoną w 2009 roku. Legalni bukmacherzy działający na podstawie licencji Ministra Finansów muszą odprowadzać 12% podatku od każdego zakładu zawartego przez swoich klientów. W praktyce jednak, podatki te są odejmowane od stawki zakładu, na czym oczywiście traci gracz. Pojęcie bukmacher bez podatku odnosi się w głównej mierze do tych bukmacherów, którzy oferują ofertę specjalną, w ramach której podatek jest opłacany z ich własnej kieszeni.

Na polskim rynku bukmacherskim funkcjonuje obecnie 17 legalnych bukmacherów, a lista ta ciągle się rozwija. Przynajmniej w kilku serwisach znajdziemy promocje, które polegają właśnie na obstawianiu zakładu bez podatku od stawki. W praktyce, taki podatek wciąż istnieje, ale opłaca go za nas bukmacher. Obstawiając zakłady bez podatku gracze mogą liczyć na wygrane wyższe o ponad 14%. Nie dziwi zatem fakt, że ten punkt ustawy hazardowej stał się punktem wyjściowym dla ciekawych promocji, które pozwalają obstawiać zakłady na lepszych warunkach. W tym artykule dowiesz się, czym są podatki bukmacherskie, jakie promocje pozwalają wyeliminować lub zrekompensować ten podatek, a także, którzy polscy bukmacherzy bez podatku mają ofertę bez podatku.

Podatki bukmacherskie – co musisz wiedzieć na ich temat?

Podatki bukmacherskie to spory zastrzyk dla skarbu państwa. Był to jeden z warunków dopuszczenia legalnych bukmacherów po roku 2009, kiedy to w zasadzie gracze stracili możliwość legalnego obstawiania zakładów, choć przez pierwsze lata ustawa w dużej mierze była po prostu dziurawa. Kolejne nowelizacje uszczelniły jednak prawo i doprowadziły do tego, że zagraniczni bukmacherzy bez podatku zniknęli z polskiego rynku (a przynajmniej oficjalnie stali się nielegalni). Od tego momentu zakłady można obstawiać jedynie u legalnych polskich bukmacherów posiadających licencję Ministra Finansów. Tacy polscy bukmacherzy bez podatku są zobligowani do odprowadzania podatków:

12-procentowego podatku od stawki każdego zakładu zawartego przez gracza,

10-procentowego podatku od wygranych powyżej 2280 złotych.

W praktyce, podatki bukmacherskie w dużej mierze uderzają jednak w graczy, ponieważ to z ich portfela pochodzą środki potrzebne do opłacenia powyższych podatków. O ile 10% podatku od wygranej zawsze płaci gracz (wygrana jest po prostu uszczuplana), o tyle 12% podatku od stawki może płacić firma bukmacherka. I tu pojawia się właśnie bukmacher bez podatku. Jest to po prostu bukmacher, który zapłaci za przynajmniej część zakładów swoich klientów z własnej kieszeni. Obowiązująca ustawa hazardowa sprawiła również, że bardzo popularne stało się pytanie o to, którzy bukmacherzy mają ofertę bez podatku.

Jak działa 12% podatek od stawki?

Aby lepiej zrozumieć zasady funkcjonowania podatków bukmacherskich, przyjrzyjmy się im bliżej. Na początek 12% podatku od stawki. Każdy Twój zakład w legalnym serwisie bukmacherskim będzie uszczuplony właśnie o tą kwotę, co niestety ma wpływ na wygraną. Weźmy najprostszy przykład. Dawniej, stawiając 100 PLN na kupon z kursem 2,00 mogłeś liczyć na 200 PLN. Dzisiaj, finalna stawka zakładu jest uszczuplona o podatek od stawki. A zatem, stawiasz 100 PLN, 12 PLN ucieka na podatek, a na kupon wchodzi 88 PLN. W sumie gracze może wygrać 176 PLN. 24 PLN różnicy to całkiem sporo. Legalny bukmacher bez podatku może jednak zapłacić ten podatek w naszym imieniu np. w ramach promocji. Wówczas gracze mogą liczyć na wygrane wyższe o 14%. Skąd nagle wzięło się 14% skoro podatek to 12%? Łatwo to policzyć. Jeśli weźmiemy „zaginione” 24 PLN z powyższego kuponu (100 PLN po kursie 2,00), to okaże się, że jest to właśnie 13,6% od kwoty 176 PLN.

Jak działa 10% podatek od wygranej?

Drugim podatkiem bukmacherskim jest 10-procentowy podatek od wygranych powyżej 2280 PLN. Co ważne, dotyczy to JEDNORAZOWYCH wygranych. A zatem, jeśli postawisz dwa kupony, które przyniosą Ci po 2000 złotych zysku, w sumie 4000 złotych, podatek Cię nie obowiązuje. Jeśli jednak postawisz jeden kupon, który przyniesie Ci wygraną o wartości 4000 złotych, wówczas wygrana zostanie uszczuplona o 10%, czyli w tym przypadku 400 złotych. Jeśli postawisz kupon, na którym ewentualna wygrana będzie przekraczać 2280 PLN, system bukmachera poinformuje Cię o tym. To bardzo ważne, ponieważ 1 PLN robi tu ogromną różnicę. Przy wygranej 2279 złotych otrzymasz całość, a przy kwocie 2280 stracisz na tym 228 złotych na poczet podatku od wygranej.

Co zmieniły podatki w świecie zakładów bukmacherskich?

Podatki bukmacherskie znacznie zmieniły sposób obstawiania podatków. Zacznijmy od niskich kursów. O ile dawniej można było obstawić 1000 PLN po kursie 1,10 wierząc w pewną wygraną faworyta, o tyle dziś jest to oczywiście bezsensowne, ponieważ podatek od stawki będzie większy niż wygrana. Do tego dochodzą również liczne strategie gry. Typerzy, którzy przez lata bazowali na progresjach oraz innych systemach bukmacherskich musieli albo przerzucić się na coś innego, albo obstawiać zakłady z wyższym kursem, biorąc pod uwagę stratę odniesioną z tytułu 12-procentowego podatku.

Kolejnym prostym przykładem jest surebet. Doświadczeni gracze wiedzą, że istnieje mała szansa na to, że różnice kursów w dwóch konkurencyjnych serwisach bukmacherskich pozwolą na obstawienie pewnego zakładu. Typując oba wyniki u dwóch bukmacherów można sprawić, że niezależnie od wyniku wygrany kupon zwróci nam więcej niż suma stawek. Obecnie jest to praktycznie niemożliwe, jeśli odliczymy 12% podatku odprowadzonego od dwóch kuponów. To główne powody, dla których bukmacher bez podatku jest tak nurtującym tematem. Możliwość obstawiania zakładów bez podatku naprawdę ma duży wpływ na opłacalność naszych kuponów w szerszej perspektywie.

Czy gracz musi składać zeznanie podatkowe od bukmacherki?

Nie, na szczęście ustawa hazardowa nie nakłada na graczy dodatkowych obowiązków podatkowych. Łatwo sobie wyobrazić, jak wielu graczy całkowicie zrezygnowałoby z bukmacherski, gdyby byli zmuszeni do zapisywania każdego zakładu w celu późniejszego zapłacenia podatku pod koniec okresu rozliczeniowego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, obowiązek uregulowania wszelkich kwestii podatkowych spoczywa obecnie na bukmacherze, a wszystko odbywa się automatycznie. Każda stawka zakładu jest uszczuplana o 12%, podobnie jak wygrana powyżej 2280 zł o 10%. Tak więc gracze nie muszą dodatkowo składać odrębnego zeznania podatkowego w sprawie swojej aktywności na zakładach bukmacherskich.

Kim jest bukmacher bez podatku?

Bukmacher bez podatku to określenie, które może nieco wprowadzać w błąd. Musimy bowiem pamiętać, że obecnie tylko zagraniczni bukmacherzy bez podatku mogliby zaoferować graczom możliwość obstawiania wszystkich zakładów bez podatku. Jest to jednak sprzeczne z ustawą hazardową. Gracze przebywający w Polsce nie mogą korzystać z usług zagranicznych bukmacherów. Dlatego też, popularne pojęcie bukmacher bez podatku odnosi się do bukmacherów, który mają w swojej ofercie promocje, w ramach których można obstawiać superbet zakłady bukmacherskie SP bez podatku. Wbrew pozorom jest to bardzo popularne, zwłaszcza teraz, gdy tak wielu klientów zastanawia się nad tym, którzy bukmacherzy bez podatku mają ofertę bez podatku.

A zatem, stosując w naszych artykułach określenie „bukmacher bez podatku” rozumiemy przez to wyłącznie legalne, polskie firmy bukmacherskie, które dają swoim klientom możliwość zagrania bez podatku od stawki. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, 12-procentowy podatek od stawki to obowiązek spoczywający na bukmacherze. Jeśli zatem firma bukmacherska decyduje się na stworzenie takiej promocji, gracze mogą legalnie obstawiać zakłady bez podatku. Tutaj należy jednak zaznaczyć, że nie ma sposobu na legalne ominięcie 10% podatku od wygranej powyżej 2280 zł.

Co grozi za obstawianie zakładów u bukmacherów bez licencji?

Wizja obstawiania zakładów bez podatku jest kusząca, ale zdecydowanie odradzamy i nie popieramy podejmowania się takich praktyk. Gracze muszą bowiem pamiętać o konsekwencjach prawnych w sytuacji, gdy udowodni im się korzystanie z takich usług. W przeszłości kodeks przewidywał nawet karę ograniczenia lub pozbawienia wolności. Aktualnie, maksymalny wymiar kary za korzystanie z usług bukmachera to grzywna w wysokości do 120 stawek dziennych. Stawka dzienna w Polsce w 2021 roku mieści się w przedziale od 93,33 do 37.333,33 złotych. A zatem, zakładając maksymalny wymiar 120 stawek dziennych, grzywna może wynieść od 11.119,60 złotych do 4.479.999,60 złotych! Tak surowe kary z pewnością odstraszają od chęci omijania podatku u zagranicznego bukmachera.

Gracze muszą być jednak bardzo ostrożni. Pomimo obowiązującej ustawy hazardowej, część zagranicznych firm bukmacherskich wciąż stara się zachęcić polskich graczy do rejestracji w ich serwisie. Polskojęzyczna strona, obsługa złotówki, a nawet reklamy w polskiej sieci. Teoretycznie, Rejestr Stron Blokowanych powinien blokować graczom dostęp do takich stron, ale w praktyce serwisy mają swoje sposoby na ominięcie rejestru. Pamiętajmy, że nieświadome skorzystanie z usług zagranicznego bukmachera nie zwalnia z odpowiedzialności karnej! Dlatego też, warto powiedzieć kilka słów o tym, w jaki sposób możemy poznać legalnego bukmachera.

Jak możesz poznać legalnego bukmachera?

Najszybszym sposobem jest zwrócenie uwagi na domenę internetową. Tylko legalni bukmacherzy w naszym kraju mogą prowadzić swoją działalność pod adresem zakończonym domeną pl. Co więcej, bukmacherzy działają na podstawie licencji wydawanej przez Ministerstwo Finansów. Na stronie ministerstwa można sprawdzić, które firmy bukmacherskie w Polsce otrzymały takową licencję. W rankingu legalnych bukmacherów dostępnych w serwisie ŁączyNasPasja również znajdziesz listę legalnych bukmacherów internetowych, działających na podstawie wydanej licencji.

Podatek bukmacherski a obstawianie w punktach naziemnych

W przypadku serwisów internetowych działanie podatków jest w pełni zrozumiałe. Odpowiednie kwoty są automatycznie odejmowane od naszego kuponu: 12-procentowy podatek od stawki w momencie stawiania kuponu, a 10-procentowy podatek od wygranej w momencie przekazania wygranych środków na nasze bukmacherskie konto. Bukmacher bez podatku może oferować liczne promocje również w punktach naziemnych. Jak tutaj działają podatki?

Gracz tworzy kupon, a następnie przekazuje kasjerowi stawkę zakładu. Kasjer zwykle informuje, jaka część tej kwoty będzie stawką finalną, a ile zostało przeznaczone na podatek. W razie promocji, pełna kwota przekazana kasjerowi będzie stawką na wnoszony zakład. Jeśli chodzi o 10-procentowy podatek od wygranej, jeśli nasza jednorazowa wygrana z kuponu przekroczy próg 2280 zł, kasjer wypłaci nam kwotę uszczuploną o 10% podatku. Warto jednak pamiętać, że przy tak wysokich wygranych kasjerzy proponują nam bezpośredni przelew na konto bankowe.

 

Zakłady bez podatku – czy jest to możliwe?

Jak najbardziej, bukmacher bez podatku odnosi się właśnie do tych serwisów bukmacherskich, w których gracze mogą legalnie obstawić zakłady bez podatku. Takie pojęcie wprowadził w 2017 roku forBET, który jako pierwszy legalny bukmacher postanowił opłacać wszystkie podatki od stawki w imieniu swoich graczy. Po kilku miesiącach promocja ta zniknęła, a bukmacher ograniczył ją jedynie do niektórych wydarzeń sportowych. W takiej formie zakłady bez podatku przetrwały do dzisiaj. Każdy bukmacher może stworzyć specjalną promocję, w ramach której gracz nie będzie musiał odprowadzać 12-procentowego podatku od stawki. Istnieje kilka promocji, które pozwalają osiągnąć taki stan rzeczy. Biorąc pod uwagę, że w grę wchodzą wygrane wyższe o 14%, wielu graczy szuka odpowiedzi na pytanie, którzy bukmacherzy mają ofertę bez podatku.

Promocje bukmacherskie oferujące zakłady bez podatku

Wiemy już, że bukmacher bez podatku to bukmacher, który posiada w swojej ofercie promocje, które dają klientowi możliwość legalnego obstawienia zakładu bez podatku od stawki. Możemy wyróżnić promocje, które dosłownie ściągają z gracza obowiązek opłacenia podatku, jak również promocje, które pozwalają klientom zrekompensować sobie stratę z tytułu podatku od stawki. Poniżej postanowiliśmy po krótce opisać promocje, w ramach których można obstawiać zakłady bukmacherskie bez 12-procentowego podatku od stawki:

Zakłady bez podatku – taka promocja stawia przed graczem zadanie stworzenia kuponu, który będzie odciążany od podatku od stawki. Warunki promocji mogą wskazywać konkretne wydarzenia, a także stawiać wymóg dodania przynajmniej kilku zakładów z minimalnym kursem. Po spełnieniu warunków promocji, stawka takiego kuponu nie zostanie uszczuplona.

Bonusy do zakładów AKO – w kilku serwisach bukmacherskich znajdziemy promocje, które pozwalają graczom zdobyć większe wygrane od zakładów kombi zbudowanych z dostatecznej liczby wydarzeń. Większa wygrana rekompensuje podatek od stawki.

Wysokie kursy – bardzo popularną formą promocji są również wysokie kursy na niektóre zdarzenia sportowe. Jak wiadomo, na wygraną z kuponu składa się stawka oraz kurs. Jeśli zatem kurs jest wyższy, rekompensuje on podatek od stawki.

Zakład bez ryzyka – u niektórych bukmacherów można postawić zakład bez ryzyka. W ramach tego bonusu, w przypadku przegranego kuponu gracz otrzymuje zwrot stawki. W niektórych przypadkach jest to zwrot pełnej stawki wraz z podatkiem, a zatem także zakłady bez ryzyka oraz cashbacki można czasem podpiąć pod zakłady bez podatku.

No dobrze, skoro wiemy już o promocjach, czas sprawdzić, którzy bukmacherzy mają ofertę bez podatku. Głównym wyznacznikiem była dla nas ta pierwsza promocja, czyli dosłowne zakłady bez podatku po spełnieniu określonych wymogów promocji. Tylko w przypadku takich promocji możemy mówić, że jest to faktycznie bukmacher bez podatku. Ponadto, jeśli bukmacher spełnił pierwszy warunek, sprawdziliśmy także pozostałe promocje, które mogą graczom rekompensować podatki. W naszym rankingu legalnych bukmacherów możesz dowiedzieć się więcej o licznych bonusach powitalnych oraz ofertach promocyjnych dostępnych u polskich bukmacherów. Gdzie możesz legalnie postawić zakład bez podatku od stawki?

LV BET – bukmacher bez podatku przez 14 dni od rejestracji

Specjalną ofertę dla nowych klientów przygotował legalny bukmacher bez podatku LV BET. Gracze mogą liczyć na pakiet powitalny o wartości 3333 PLN, a ponadto, rejestracja konta uruchamia promocję: „zbijamy podatek po rejestracji”. W ramach tej promocji gracze mogą przez 14 dni obstawiać zakłady bez podatku od stawki. Do promocji kwalifikują się zakłady kombinacyjne z przynajmniej trzema zdarzeniami i kursem całkowitym min. 2,40. Warto także wspomnieć o promocji LV Kombi Boost, w ramach której klienci mogą liczyć na Boost kursu dla zakładów z przynajmniej 3 selekcjami. Jest to promocja, która może nam zrekompensować podatek od stawki.

Noblebet – brak podatku dla nowych klientów

Na dumne miano bukmachera bez podatku zapracował także serwis bukmacherski Noblebet. Tutaj również nowi klienci mogą liczyć na zwolnienie z podatku od stawki. Jest to część pakietu powitalnego wartości 2500 PLN na udany początek obstawiania. Gracze mogą obstawić zakłady bez podatku od stawki przez 30 dni od momentu rejestracji. Do promocji kwalifikują się zakłady kombi z przynajmniej trzema zdarzeniami i po kursie min. 2,20. To nie wszystkie atrakcje dostępne w Noblebet. Bukmacher pozwala postawić zakłady na NFL po kursie minimalnym 1,70 bez podatku od stawki. To dlatego, że wszystkie mecze NFL w sezonie 2021/2022 są transmitowane przez tego bukmachera.

Ewinner – obszerna oferta zakładów bez podatku na wybrane wydarzenia

Na liście legalnych bukmacherów oferujących graczom zakłady bez podatku w formie promocji znajduje się również serwis bukmacherskim eWinner. Na początek promocja: Koszykówka bez podatku 24/7. W ramach tej promocji, możesz obstawiać zakłady na koszykówkę bez podatku tworząc kupon kombi z przynajmniej trzech zdarzeń po kursie 1,30. W poniedziałek, analogiczna promocja obowiązuje w sekcji sportów wirtualnych. To co szczególnie zainteresuje klientów, to oferta esport bez podatku 24/7. Tutaj kwalifikować się będą zakłady kombi zawierające przynajmniej 3 zdarzenia z oferty esport, pod warunkiem, że kurs każdej selekcji wyniesie min. 1,20.

ForBET – gra bez podatku dla nowych klientów

Zakłady bukmacherskie bez konieczności płacenia podatku od stawki obstawisz również w serwisie bukmacherskim iforBET. Obowiązuje tu pakiet powitalny dla nowych graczy o wartości 2000 PLN. Ponadto, przez 14 dni od momentu rejestracji gracze mogą obstawiać zakłady bez podatku (min. 3 zdarzenia po kursie 1,30). W piątek promocja z wygranymi podkręcanymi o 14% obowiązuje natomiast w punktach naziemnych. Warto wspomnieć, że forBET to pierwszy bukmacher bez podatku, który zapoczątkował taką promocję na polskim rynku. Przez pierwsze miesiące działalności klienci mogli obstawiać wszystkie zakłady bez podatku od stawki. Było to jednak zbyt duże obciążenia dla bukmachera, który zdecydował się ograniczyć ofertę bez podatku do wybranych promocji.

Fortuna – Happy Hours bez podatku od stawki

Legalny bukmacher bez podatku Fortuna zdecydował się na promocję Happy Hours. Zakłady bez podatku możesz tu obstawiać w dni powszednie od 16:00 do 18:00 oraz w weekendy od 12:00 do 15:00. Chodzi tu o zakłady dostępne w ofercie przedmeczowej. Do promocji kwalifikują się zakłady kombinacyjne z przynajmniej trzema zdarzeniami po kursie 1,30. Podobne warunki obowiązują w przypadku zakładów na żywo, tyle tylko, że zakłady live bez podatku można obstawiać przez całą dobę. W serwisie eFortuna dostępny jest również Ako Bonus dla zakładów z przynajmniej 5 zdarzeniami, co pozwala zrekompensować podatek od wygranej w przypadku wygranych kuponów.

Superbet – gry wirtualne bez podatku

Ofertę promocyjną z zakładami bez podatku posiada w swojej ofercie bukmacher Superbet. Dotyczy ona zakładów na sporty wirtualne, w których gracze mogą typować zmagania drużyn oraz zawodników sterowanych przez algorytm komputerowy. Do promocji kwalifikować się będą zakłady kombi z przynajmniej trzema zdarzeniami z oferty sportów wirtualnych oraz golden race. W ofercie bukmachera dostępne są również sekcje z wysokimi kursami, które również mogą zrekompensować 12-procentowy podatek od stawki każdego zakładu.

Totalbet – gra bez podatku na wszystko 24/7

Bukmacherem bez podatku możemy nazywać również bukmachera Totalbet, który proponuje nam ofertę: „Gra bez podatku na wszystko 24/7”. Słowo „wszystko” odnosi się do zakładów przedmeczowych oraz zakładów na żywo. Do promocji kwalifikują się zakłady AKO z przynajmniej trzema zdarzeniami po kursie 1,20. Ponadto, gracze mogą liczyć na brak podatku w przypadku zakładów single obstawianych na żywo. Dołóżmy do tego promocję TOTALBonus, która jest połączona z grą bez podatku. Dodając do kuponu przynajmniej cztery zdarzenia możesz liczyć na premię dopisywaną do wygranej. W przypadku kuponów zbudowanych z przynajmniej 30 zdarzeń można liczyć na rekordową premię w wysokości 113%.

Obstawianie zakładów bez podatku – na co warto zwrócić uwagę?

Na podstawie powyższych promocji bukmacherskich możemy łatwo zauważyć, że żaden bukmacher nie posiada nieograniczonej oferty zakładów bez podatku. Zazwyczaj takie zakłady dotyczą konkretnych wydarzeń lub wymagają od klienta postawienia określonego kuponu. Rodzi się zatem pytanie, na jakie kwestie należy zwrócić uwagę przy obstawianiu zakładu bez podatku.

Jakie wydarzenia można obstawiać? – analizując powyższe promocje możemy zauważyć, że niektórzy bukmacherzy proponują zakłady bez podatku jedynie na konkretne dyscypliny sportu, wydarzenia lub sekcje zakładów, np. zakłady przedmeczowe, na żywo czy sporty wirtualne.

Jakie rodzaje zakładów się kwalifikują? – tylko nieliczni bukmacherzy pozwalają nam obstawić zakład single bez podatku. Najczęściej do promocji kwalifikują się zakłady kombi z przynajmniej trzema zdarzeniami na kuponie.

Jaki jest minimalny kurs kuponu? – tutaj należy rozróżnić dwie kwestie. Jeśli zagraniczny bukmacher informuje nas o minimalnym kursie selekcji, oznacza to, że każde zdarzenie dodawane do kuponu musi posiadać określony kurs. Jeśli natomiast warunek zakłada kurs całkowity kuponu, wówczas dążymy do tego, aby zgadzał się kurs łączny już po dodaniu wszystkich zdarzeń.

Kwota zakładu – czasami zakłady bez podatku można obstawiać jedynie od określonej kwoty, np. od 20 złotych. To kolejna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę.

Nie ulega wątpliwości, że legalny bukmacher bez podatku otwiera przed nami okazję do postawienia zakładów na bardziej opłacalnych warunkach. Obstawiając takie zakłady warto jednak zachować ostrożność, aby dopełnić wszystkich warunków promocji.

Czy można posiadać konto u kilku bukmacherów?

Z racji, że zakłady bukmacherskie bez podatku oferuje nam kilku bukmacherów, zasadne jest pytanie, czy gracze mogą korzystać z usług kilku serwisów bukmacherskich. Weźmy chociażby serwis Noblebet i LV BET, w których zakłady bez podatku są częścią pakietu powitalnego. Otwierając konto u jednego i drugiego bukmachera w pewnych odstępach czasu można uzyskać w sumie nawet 45 dni na obstawianie kuponów bez 12-procentowego podatku od stawki.

Jak najbardziej, gracze mogą posiadać konto u kilku legalnych bukmacherów. Co więcej, wielu doświadczonych typerów decyduje się na takie rozwiązanie. W ten sposób możemy korzystać z wysokich kursów na interesujące nas wydarzenia sportowe, a także z ciekawych promocji, które zaoferują nam lepsze warunki do obstawiania zakładów. Jeśli zatem inny legalny bukmacher bez podatku posiada obecnie ofertę, która żywotnie Cię interesuje, nic nie stoi na przeszkodzie, aby otworzyć u niego konto, nawet jeśli posiadasz już konta u kilku bukmacherów.

Gdzie obstawiać zakłady bukmacherskie bez podatku?

Podatki bukmacherskie to z perspektywy gracza zło konieczne. Chociaż ograniczają opłacalność obstawianych przez nas kuponów, są jednym z warunków, dla których w Polsce prężnie rozwija się uregulowany i bezpieczniejszy rynek zakładów bukmacherskich, co też trzeba docenić. Trzeba również przyznać, że bukmacherzy starają się zadbać o ciekawe promocje, które pozwalają zrekompensować obowiązujące podatki, głównie podatek od stawki. Chodzi tu o liczne premie do wygranych, wysokie kursy czy po prostu promocje, w których to bukmacher płaci ten podatek.

Legalni bukmacherzy – który legalny bukmacher daje bez podatku?

W naszym serwisie zawsze możesz sprawdzić, którzy bukmacherzy posiadają ofertę bez podatku. Na polskim rynku funkcjonuje obecnie 17 firm bukmacherskich, a lista ta ciągle się poszerza. Rosnąca konkurencja sprawia, że gracze mogą liczyć na coraz to lepsze i ciekawsze promocje bukmacherskie, w tym również zakłady bez podatku. Świetnym przykładem jest legalny bukmacher bez podatku LV BET i jego pakiet powitalny do 3333 PLN dla nowych klientów. W ramach udanego startu, u tego bukmachera gracze mogą obstawiać zakłady bez podatku przez 14 dni od momentu rejestracji.

Jak widać, promocja dotyczy zakładów postawionych w ramach oferty przedmeczowej, dostępnej na stronie bukmachera. Wszystkie bonusy bukmacherskie są dostępne także w aplikacji mobilnej. Bez podatku bukmacherzy mają różne propozycje wśród swoich gier hazardowych.

Bukmacher bez podatku FAQ – najczęściej zadawane pytania

Jakie podatki bukmacherskie obowiązują w Polsce?

Legalni bukmacherzy w Polsce są zobligowani do odprowadzania dwóch podatków. Pierwszy z nich to 12-procentowy podatek od stawki każdego zakładu, a drugi to 10-procentowy podatek od jednorazowych wygranych powyżej 2280 złotych.

Czym jest podatek od stawki?

Podatek od stawki jest pobierany od każdego zakładu wniesionego przez gracza. W ten sposób, stawka na kuponie jest uszczuplana o 12%. Jeśli zatem stawiasz kupon za 100 PLN, stawką całkowitą, na podstawie którego wyliczona będzie wygrana w oparciu o kurs, będzie kwota 88 PLN. Bukmacher bez podatku może opłacić 12% podatku do stawki w imieniu gracza w ramach licznych promocji.

Czym jest podatek od wygranej?

Gracze muszą pamiętać także o 10-procentowym podatku od jednorazowych wygranych powyżej kwoty 2280 PLN. Jeśli zatem ewentualna wygrana na obstawionym przez Ciebie kuponie wynosi 2280 złotych lub więcej, w razie pozytywnego rozliczenia tego kuponu otrzymasz wygraną obniżoną o 10% podatku od stawki. Podatek ten nie obowiązuje, jeśli wygrasz 2280 zł lub więcej w kilku kuponach.

Czy można leganie obstawiać zakłady bez podatku?

Tak, kilku legalnych bukmacherów w Polsce posiada w swojej ofercie specjalne promocje, w ramach których gracze mogą obstawić zakład bez podatku od stawki. W przypadku takich promocji, 12-procentowy podatek od stawki jest opłacany przez bukmachera. Nie istnieje natomiast legalny sposób na ominięcie 10% podatku od wygranej powyżej 2280 PLN.

Czy muszę składać zeznanie podatkowe od zakładów bukmacherskich?

Nie, wszelkie formalności związane z podatkami od zakładów załatwia firma bukmacherska. Podatek od stawki, podobnie jak podatek od wygranej jest potrącany automatycznie, dzięki czemu, gracz nie ma dodatkowych obowiązków względem urzędu skarbowego.

Gdzie obstawiać legalnie zakłady bez podatku?

Zakłady bez podatku znajdziemy w ofercie kilku legalnych bukmacherów w naszym kraju. Doskonałym przykładem są bukmacherzy LV BET oraz Noblebet, u których zakłady bez podatku można obstawiać przez pierwsze 14 dni (LV BET) lub 30 dni (Noblebet) od momentu rejestracji konta. Do tego dochodzą promocje, które pozwolą zrekompensować podatek od stawki.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem