Brzęczek zdecydowany powołać trzech debiutantów. Zaskoczenie?

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek jest zdecydowany wpuścić nieco świeżej krwi do kadry i już na wrześniowe zgrupowanie przed meczami z Austrią i Słowenią zamierza powołać aż trzech debiutantów. To podopieczni Czesława Michniewicza z kadry U-21.

Pierwszy sygnał w tej sprawie dał już przed czterema dniami sam Michniewicz, który wysyłając powołania do młodzieżówki dla piłkarzy z klubów zagranicznych, ominął w nich Krystiana Bielika i Sebastiana Szymańskiego. To jasne, że nie zrezygnował z nich, bo nie ma zamiaru z nich dłużej korzystać. Powodem jest oddanie pierwszeństwa reprezentacji seniorskiej.

Obaj otrzymają powołania od Brzęczka. Czy mają szansę odegrać istotne role już w dwóch najbliższych spotkaniach? To akurat wątpliwe. Wydaje się, że w środku obrony, gdzie może wystąpić Bielik, bardzo mocną pozycję ma aktualnie duet Kamil Glik – Jan Bednarek. W środku pola niezaprzeczalną wartość stanowi Grzegorz Krychowiak i jedynie pozycja zajmowana przez Mateusza Klicha, który dotąd rozgrywał w kadrze poprawne, ale nie bardzo dobre mecze, może pozostawiać pole wyboru.

Obaj – Szymański i Bielik – w letnim oknie transferowym zmienili kluby, za łączną kwotę około 14 milionów euro i nie bez przyczyny traktowani są jako przyszłość polskiej piłki reprezentacyjnej. Trzecim potencjalnym debiutantem w reprezentacji Brzęczka, co potwierdził wczoraj Mateusz Borek w programie Misja Futbol w Onecie, będzie z kolei Robert Gumny z Lecha Poznań.

Gumny może stanowić mocną alternatywę na prawej obronie, gdzie ostatnio całkiem nieźle zadomowił się Tomasz Kędziora z Dynama Kijów. 21-latek od wielu tygodni łączony jest z zagranicznym transferem z Lecha Poznań. Ma liczne oferty, jednak po pierwsze – Kolejorz chętnie uczyniłby z niego najdroższy transfer z Ekstraklasy, za kwotę minimum 7 mln euro, po drugie – ma nadzieję, że Gumny, wybierając rozsądny klub, w którym będzie miał szansę na regularne występy, stanie się kolejną wizytówką klubu z Poznania. Póki co oba te warunki nie zostały spełnione. Obecność w kadrze może mu tylko dodać wartości na rynku.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem