Brighton – Manchester United. Fantastyczny mecz i horror w końcówce!

W przepięknym stylu wynik meczu z Manchesterem United otworzyli zawodnicy Brighton & Hove Albion. Wykonywujący rzut karny Neil Maupay zabawił się w czeskiego piłkarza, Antonina Panenkę. Jedenastka okazała się kluczowym stałym fragmentem gry również w samej końcówce, kiedy to ustaliła rezultat spotkania.

Piłkarze Grahama Pottera w pierwszej części spotkania pokazali się z naprawdę dobrej strony. W drużynie Brighton & Hove Albion podobać mogli się zwłaszcza belgijski pomocnik Leandro Trossard oraz francuski napastnik, Neal Maupay. To właśnie ten drugi egzekwował rzut karny po tym, jak w szesnastce Tariqa Lamptey’a faulował Bruno Fernandes.

Maupay ośmieszył Davida de Geę, wykonując rzut karny w stylu Panenki.

Wynik spotkania otworzyć mógł Manchester United, ale arbiter tego spotkania odgwizdał pozycję spaloną Masona Greenwooda po tym, jak ten umieścił piłkę w siatce bramki gospodarzy. Swoją bramkę w pierwszej połowie jednak „Czerwone Diabły” strzeliły, szybko odpowiadając na trafienie Maupay’a. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Bruno Fernandes, akcję zamykał Nemanja Matić, a ostatecznie do bramki z bliskiej odległości strzelił Harry Maguire.

Do przerwy „Mewy” remisowały z drużyną Ole Gunnara Solskjaera 1:1, choć można było traktować ten remis z lekkim wskazaniem właśnie na gospodarzy. W drugiej połowie do głosu mocniej doszedł już Manchester United, a bramka Marcusa Rashforda to klasa sama w sobie. Zakręcił defensorami Brighton i wpakował piłkę do siatki nie do obrony dla Mathew Ryana. I gdy wydawało się, że takim rezultatem zakończy się to spotkanie, w doliczonym czasie gry wyrównali piłkarze Pottera! „Czerwone Diabły” się jednak nie poddały. W ostatniej akcji wykonywali rzut rożny, główkował zdobywca pierwszej bramki dla United, a ręką zagrał zdobywca pierwszej bramki dla Brighton.

Sędzia zakończył mecz, choć pretensje graczy z Manchesteru były ogromne. Ostatecznie zakończyło się na analizie VAR, która pokazała nieprzepisowe zablokowanie strzału Maguire’a przez Maupay’a. Do kluczowej jedenastki w tym meczu podszedł Bruno Fernandes – ten, który sprokurował pierwszy rzut karny w tym meczu. Wykorzystał go bardzo precyzyjnym strzałem blisko okienka bramki Ryana. Rollercoasterem, ale jednak komplet punktów przywiozą gracze Solskjaera do czerwonej części Manchesteru!

Marcin Bułka zagra w drugiej lidze hiszpańskiej!