Brighton chce skrócić wypożyczenie Michała Karbownika. Ma dla niego… nowy klub!

Angielski Brighton & Hove Albion skłania się do zaskakującej decyzji względem Michała Karbownika! Klub Premier League, który latem wykupił go, a następnie ponownie wysłał na wypożyczenie do Legii, zamierza umieścić zawodnika w Anderlechcie Bruksela.

Do informacji o tym, że Legia może stracić swojego czołowego piłkarza już tej zimy dotarł serwis legia.net. Okazuje się jednak, że intencje Brighton w przypadku Michała Karbownika są zgoła odmienne niż te wobec Jakuba Modera. Lechita przed kilkoma dniami stawił się na Wyspach i dokładnie wczoraj odbył pierwszy lekki trening w nowym zespole.

W przypadku Karbownika, Brighton nie rezygnuje z wypożyczenia, ale… chciałby aby odbywało się ono w innej lidze!

Anglicy najwyraźniej ocenili, że osiągną lepszy efekt, jeśli na rundę wiosenną wyślą Polaka do Anderlechtu Bruksela. Przed takim rozwiązaniem opiera się Legia, której oczywiście nie jest na rękę stracić pół roku wcześniej pożytecznego piłkarza. Opiera się również agent Mariusz Piekarski, prawdopodobnie uważając, że dodatkowa przeprowadzka niekoniecznie posłuży jego zawodnikowi. W lidze belgijskiej z pewnością miałby trudniej o regularną grę, co może – choć oczywiście nie musi – odbić się na jego formie przed Euro. Trudno mówić również o stabilizacji, jeśli po krótkim pobycie w Anderlechcie Karbownik miałby wchodzić latem do kadry klubu Premier League. Można to potraktować jak szansę, choć widać wiele zagrożeń.

Decydujący głos należy do Brighton, który za 5,5 miliona euro wykupił reprezentanta Polski i posiada prawo decydowania.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem