Bosca: Blikkies był trudny, ale moim zdaniem odszedł zbyt szybko

Serge Bosca jeszcze niedawno był prezesem Polskiego Związku Rugby, a dziś jest kibicem, który cały czas jest ściśle powiązany z tą dyscypliną sportu. W udzielonym naszemu portalowi wywiadzie opowiedział między innymi o finale Ekstraligi, pierwszym meczu kadry pod przewodnictwem Stanisława Więciorka i spotkaniu z Mołdawią. Zapraszamy!

Serge Bosca jeszcze niedawno był prezesem Polskiego Związku Rugby, a dziś jest kibicem, który cały czas jest ściśle powiązany z tą dyscypliną sportu. W udzielonym naszemu portalowi wywiadzie opowiedział między innymi o finale Ekstraligi, pierwszym meczu kadry pod przewodnictwem Stanisława Więciorka i nadchodzącym spotkaniu z Mołdawią. Zapraszamy!

 

O finale Ekstraligi rugby

Budowlani byli lepsi od Ogniwa, ale sopocianie walczyli sercem. Nie odstępowali nawet na krok. Mieli trochę pecha w rundzie zasadniczej właśnie w meczu z Łodzią, ale za to kochamy sport. Ogniwo robi z roku na rok spory progres, to zasługa Karola Czyża. Rozwijają się i widać u nich coraz lepszą grę – za rok również będą walczyli o medale.

Czy Ogniwo sięgnie za rok po złoty medal?

Mają na to duże szanse. Karol Czyż wykonuje w klubie znakomitą pracę, reprezentuje wszystkie wartości rugby, które powinien przedstawiciel tego sportu reprezentować. To jeden z najlepszych trenerów w naszym kraju. Wszystko jest możliwe w przyszłym sezonie.

Czy to, że Blikkies Groenewald był stanowczym i upartym człowiekiem powoduje, że dzisiaj nie jest już trenerem naszej reprezentacji?

Trudno mi odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Na pewno nie do końca dogadywał się z władzami związku. Nie wszystko było wewnątrz okej, co jest normalne w profesjonalnym sporcie, ale to miało wpływ na to, że dzisiaj już go z nami nie ma. Był stanowczy i trudny, ale rozumiał rugby znakomicie i kochał ten sport. Ja też miałem z nim na początku pewne problemy, ale to był profesjonalista. Moim zdaniem za szybko Polski Związek Rugby skończył z nim pracę.

Brak Dawida Plichty w reprezentacji.

Muszę z trenerem o tym porozmawiać. W reprezentacji powinni grać najlepsi zawodnicy i widocznie Stanisław Więciorek miał taką koncepcję na te dwa spotkania – z Czechami i Mołdawią.

Wrażenia po spotkaniu z Czechami.

Musimy dać trenerowi czas – nie można oceniać go po jednym spotkaniu. Kalendarz rozgrywek jednak jest jaki jest i trener nie ma czasu na drugi błąd. Dla Mołdawii będzie to spotkanie ważne, więc oni muszą je wygrać. Tak samo zresztą jak my.

 

Jakub Borowicz

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem