Borussia Dortmund wygrała wyścig po wielki talent. Pobije swój rekord transferowy!

Jak informuje niemiecki SportBild, Borussia Dortmund ustaliła warunki transferu, który ma szansę stać się rekordowym zakupem klubu z Zagłębia Ruhry w jego historii! Do tej pory najwyższą kwotę odstępnego BVB wpłaciła za Matsa Hummelsa. Teraz ma ją przebić o 5 milionów euro!

Nieco zaskakujące w tej historii mogą być aż dwa wątki. Po pierwsze – że w dobie ogromnych sum wydawanych przez czołowe kluby na nowych piłkarzy, najwyższy zakup dokonany przez Dortmund – mamy tu na myśli oficjalną sumę transferową, bez dodatkowych prowizji i klauzul – wciąż ledwie przekracza 30 mln euro. Po drugie – że owa kwota za moment ma zostać pobita w związku z pozyskaniem… 16-latka.

„SportBild” donosi, że, że BVB wygrała wyścig po Jude Bellinghama z Birmingham City. Niemcy mają zapłacić za niego 35 milionów euro! Bellingham to zaledwie 16-letni pomocnik, uznawany za nieprzeciętny talent.

Można dowodzić, że najdroższym zakupem BVB pozostanie Erling Haaland. Gdy doliczymy prowizje dla ojca zawodnika oraz menedżera Mino Raioli, transakcja zakręci się w okolicach 40 milionów. Nie wiemy jednak czy podobnych zmiennych nie ma w przypadku Anglika. Na dziś, należy go więc uznać za potencjalnie najkosztowniejszy transfer niemieckiego klubu.

Bellinghamem interesowały się topowe brytyjskie kluby, z Manchesterem United czy Liverpoolem na czele. Chłopak w bardzo młodym wieku przebił się do składu Birmingham City i odgrywa kluczową rolę w drużynie z Championship. W bieżącym sezonie zdobył już 4 bramki i zaliczył 3 asysty, występując w środku lub na boku pomocy.

Zakładając, że transakcja dojdzie do skutku, Bellingham będzie kolejnym – po Jadonie Sancho czy wspomnianym Erlingu Haalandzie – młodym piłkarzem, który wybiera Dortmund jako przystanek do wielkiej kariery. Wydanie aż 35 milionów sugeruje, że władze BVB bardzo klarownie widzą w nim potencjał na wielkiego pomocnika i zwrot zainwestowanej kwoty.

Transfer powinien zostać ogłoszony, gdy otwarte zostanie letnie okno transferowe.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem