Borek kończy z komentowaniem meczów? Wymowne słowa w programie…

Temat wciąż nie doczekał się oficjalnego komunikatu, milczy również biuro prasowe Polstu, jednak sam Mateusz Borek nie robi już tajemnicy z faktu rozbratu ze stacją. Przy okazji, zdradził, że w ostatnich miesiącach - prywatnie i zawodowo - rozeszły się jego ścieżki z Tomaszem Hajtą, z którym długo stanowili etatowy duet komentatorów meczów reprezentacji Polski.

Borek odchodzi z Polsatu. Wydaje się, że właśnie tak należy intepretować jego słowa wypowiedziane na antenie „Kanału Sportowego” na Youtube, gdy podczas łączenia telefonicznego został zagadnięty o to przez kibica.

„Czy skomentuję mecze Ligi Mistrzów w Polsacie?

Cytując byłego prezydenta, Lecha Wałęsę: przypuszczam, że wątpię”. 

Zaznaczył, że „nie wszystko w życiu zależy od niego” – postawił znak zapytania przy tym czy w ogóle będzie jeszcze komentował mecze, choć towarzyszący mu w studiu Krzysztof Stanowski od razu ściszonym głosem prostował – że będzie. Należy więc z pełnym prawdopodobieństwem przyjąć, że Borek w najbliższym czasie skupi się na rozwoju Kanału Sportowego, będzie jednym z prowadzących programu „Misja Futbol”, wystartuje również szereg własnych formatow na Youtube. Z czasem z kolei wróci do swojej pierwszej podstawowej roli – komentatora spotkań. Przy czym najpewniej nie nastąpi to już w Polsacie.

Jako niewątpliwie jeden z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych speców od relacjonowania spotkań, z pewnością nie może narzekać na brak propozycji i zainteresowania na rynku mediów. Przed kilkoma miesiącami o chęci sprowadzenia go do Telewizji Polskiej publicznie wypowiadał się dyrektor sportu TVP Marek Szkolnikowski. Borek z pewnością godnie przejąłby schedę po powoli myślącym o emeryturze Dariuszu Szpakowskim. To jednak wciąż tylko jedna z hipotez.

Przy okazji programu „Hejt Park” na Youtube, Borek przyznał również, że w ostatnim czasie rozeszły się jego drogi z Tomaszem Hajtą, z którym przed długi czas stanowili w Polsacie duet numer jeden przy meczach kadry.

Na krytyczny komentarz słuchacza, sugerujący, że Hajto nie nadaje się do tej roboty, odpowiedział z dużą elegancją:

Borek o relacji z Hajtą, na „Kanale Sportowym”:

Tomek wprowadził nowy model komentowania reprezentacji. Przez 2-3 lata to fajnie żarło, ludzie to polubili. W tej chwili mamy trudniejszy czas w osobistej relacji, znamy się 20 lat, ostatnio za bardzo nie utrzymujemy kontaktu, natomiast to nie jest pochodną tego, co dzieje się w pracy, tylko spraw wybitnie prywatnych (…) Żeby nie stać w miejscu, trzeba cały czas szukać czegoś nowego, poprawiać swój warsztat i Tomek musi sobie sam odpowiedzieć czy wszystko zrobił maksymalnie tak, jak powinien. 

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem