Zakłady bez depozytu i bonusy bukmacherów – o czym warto wiedzieć?

14.05.2018
Obstawianie zakładów bukmacherskich prawie zawsze wiąże się z ryzykiem, a właściwie towarzysząca mu losowość jest cechą charakterystyczną tej formy rozrywki. Słowo „prawie” nie pojawiło się przypadkowo - na chwilowe uniknięcie ryzyka pozwala bonus bez depozytu, który coraz częściej pojawia się w ofercie bukmacherów.

Czym jest freebet i kiedy można go otrzymać?

Freebet to rodzaj bonusu, bardzo lubiany i poszukiwany przez graczy. Z jakiego powodu? Bardzo prostego – freebet to innymi słowy darmowy zakład, a wiadomo, każdy lubi to, co darmowe. Gracz otrzymuje od bukmachera określoną kwotę, którą ma wykorzystać na postawienie zakładu. W przypadku poprawnego wytypowania klient jest szczęśliwym zwycięzcą i na jego konto wpada określona suma. Natomiast w chwili niepowodzenia, tak naprawdę nic nie traci – nie zainwestował własnych pieniędzy, nie wygrał, a więc trudno, o sytuacji można zapomnieć i grać dalej.

Freebet można spotkać w dwóch opcjach: może to być element oferty powitalnej albo część promocji dla stałych klientów.

Freebet dla nowych graczy

Freebet w tym wariancie to prezent na powitanie. Przyznawany jest po pomyślnym ukończeniu procesu rejestracji w serwisie bukmachera. Warto w tym miejscu podkreślić, że założenie konta jest niezbędnym krokiem, który trzeba przejść, aby otrzymać freebet i zyskać możliwość udziału w legalnym obstawianiu zakładów bukmacherskich w Polsce. Rejestracja jest formalnością, która nie zajmuje wiele czasu – bukmacherzy dokładają wszelkich starań, aby cały proces był odpowiednio opisany, intuicyjny i sprawny.

Przykładem darmowego zakładu przyznawanego na start, jest freebet od LV BET w wysokości 20 PLN na sporty wirtualne. Bukmacher w podziękowaniu za rejestrację i chęć korzystania z jego usług, daje nowym klientom środki do wykorzystania na pierwszy zakład w sekcji „Sporty Wirtualne”.

Dla gracza jest to przede wszystkim świetna okazja na przetestowanie nowego bukmachera (pod względem oferty, ale też udogodnień i możliwości czysto technicznych), ale również zweryfikowania własnych umiejętności typerskich. Jeśli uda się wygrać, wykorzystując darmowe środki, to super, ale jeśli nie, to nic straconego – warto wtedy przeanalizować swoje posunięcia i wyciągnąć wnioski, które pozwolą w przyszłości na lepsze rezultaty.

Freebet dla stałych graczy

To, że nie jest się świeżo upieczonym graczem, nie oznacza, że nie ma się już szansy na otrzymanie darmowego zakładu. Freebet występuje również w promocjach dla stałych, lojalnych graczy. Bonus ten może być przyznawany za podjęcie różnego rodzaju akcji. Na przykład spotyka się u operatorów promocje opierające się na rywalizacji i rankingach – gracze obstawiają dane rozgrywki, w danym przedziale czasowym i na przykład dziesięciu właścicieli zwycięskich kuponów, z najwyższymi kursami, otrzymuje freebet. Zazwyczaj jego wysokość jest uzależniona od miejsca, które dana osoba zajęła w klasyfikacji graczy.

Inna droga do darmowych pieniędzy na grę? Na przykład zaproszenie znajomego do zarejestrowania się w serwisie. Operator w podziękowaniu za sprowadzenie klienta nagradza polecającego bonusem. Kwoty promocyjnych środków wahają się w zależności od bukmachera, jednak freebet ten może sięgnąć nawet 100 PLN.

Zakłady bez depozytu – darmowe zakłady za określoną stawkę w prezencie

Czym charakteryzuje się darmowy zakład? Tym, że z freebet można otrzymać bez depozytu, dlatego też jest nazywany bonusem bez depozytu – krótko mówiąc, gracz nie musi wpłacać swoich środków, aby skorzystać z promocji (choć bywają u bukmacherów wyjątki). Dzięki temu, że gracz nie korzysta z własnych środków, można powiedzieć, że jest to zakład pozbawiony ryzyka – użytkownik na pewno nie będzie stratny.

Trzeba jednak odróżnić freebet od typowego zakładu bez ryzyka, którym jest cashback. Wspominany typ bonusu już zobowiązuje klienta do wpłaty. Gracz najpierw wpłaca środki, tworzy kupon spełniający warunki promocji i dopiero w chwili niepowodzenia, zwracana jest mu stawka do określonej kwoty.

O atrakcyjności freebeta nie świadczy tylko fakt, że jest to bonus bez depozytu. Na wybory graczy niemały wpływ ma kwota, a więc stawka, którą dzięki bonusowi klient będzie miał do dyspozycji. Freebetów na rynku pojawia się coraz więcej, promocje ulegają modyfikacjom, dlatego nie sposób być ze wszystkim na bieżąco. Przydatnym narzędziem dla gracza poszukującego idealnej promocji może być na przykład dostępne w Internecie ranking bukmacherów uwzględniający bonusy polskich, legalnych operatorów, tworzone przez ekspertów na co dzień śledzących branżę zakładów bukmacherskich.

Jak postawić kupon bezpieczny z dużą szansą na wygranie?

Jak zostało już powiedziane, zakłady sportowe to ryzyko i nie podlega to wątpliwości. Istnieją jednak sposoby na jego minimalizowanie.

Pierwszym jest skorzystanie z darmowego zakładu, drugim z typowego zakładu bez ryzyka, a jeszcze innym postawienie kuponu bezpiecznego. Czym on jest? Kupon bezpieczny to promocja, którą można spotkać u różnych bukmacherów. Dotyczy zakładów akumulowanych, składających się z kilku pozycji. Jest to deska ratunku dla osób, które nie lubią grać pojedynczych zakładów, lubią zakłady kombi, a zdarzyło im się nie raz, że kupon miał już wejść… kiedy to ostatni typ okazał się niepoprawny.

Chcąc uniknąć takiej sytuacji, można skorzystać na przykład z promocji, jaką prezentuje LV BET „Bezpieczny kupon 5+”. Zasady są bardzo proste: gracz stawia kupon zawierający minimum pięć zdarzeń, gdzie minimalna stawka kuponu jest równa 20 PLN, a kurs kuponu wynosi przynajmniej 3.00. W przypadku niepowodzenia jednego typu, bukmacher zwraca klientowi do 50 PLN w formie bonusu.

Jak efektywnie wykorzystywać darmowe zakłady bez ryzyka?

Darmowe zakłady bez ryzyka, czyli freebety, są jedyną w swoim rodzaju okazją na wzbogacenie się bez wcześniejszego poniesienia kosztów. Nic więc dziwnego, że każdy chciałby taki moment wykorzystać jak najlepiej. Jak to zrobić?

Nic nie zagwarantuje wygranej, ale najlepszym wyjściem będzie dobre przygotowanie się do obstawianie, a więc przeprowadzenie solidnej analizy i wyszukiwanie wartościowego zakładu (valuebet). Można by oczywiście po prostu założyć sobie, że dobrym rozwiązaniem będzie obstawianie zdarzeń z wysokimi kursami, aby ostatecznie stworzyć kupon o naprawdę wysokim kursie i dać sobie szansę na wysoką wygraną… jednak kierowanie się samą wysokością kursu jest zbyt ryzykowne. Znacznie lepiej poświęcić trochę czasu na przedmeczową analizę, a następnie wyszukanie zdarzeń, które owszem, mają wysoki kurs, ale istnieją silne, racjonalne przesłanki za tym, że dana pozycji mimo to okaże się dobrym wyborem. Taka pozycja to właśnie valuebet, czyli zdarzenie, na które prawdopodobnie został wystawiony zbyt wysoki kurs. Nikt nie jest nieomylny, nawet bukmacher, dlatego warto wyszukiwać takich pomyłek w ofercie operatora i z nich korzystać… tym bardziej będąc w posiadaniu darmowego zakładu.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem